We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Onlar tarih okumazlar

10 0 0
24.09.2021

Hayatımızdaki üç zaman dilimi, gerek ferdî olarak gerekse millet olarak gelecek adına daha kaliteli bir hayat için çok iyi değerlendirilmesi, planlamasının iyi yapılması gereken zaman dilimleridir. Bunlar geçmiş, şimdi ve gelecek. Bu üç zaman dilimi arasındaki bağlantıyı iyi yapan milletler adımlarını hep daha sağlam atmışlardır.

Özellikle de tarihî derinliği fazla bir millet olarak bizim bu manada şimdi ve gelecek adına bunu çok değerlendirmemiz gerekir. Asırlara damga vurmuş, üç kıtada at oynatmış, halkını adaletle yönetmiş bir milletin evlatları olarak bu başarıları nasıl kazandığımızı iyi analiz edip şimdi ve gelecek adına bunlardan nasıl istifade edeceğimizi tespit ederek yolumuza devam ettiğimizde sadece kendi adımıza değil “insanlık adına” da çok şeyler ortaya koyacağımızdan şüphe yoktur.

Özellikle de bizim gençlerimiz tarihe damga vurduğumuz zaman dilimlerinde bunu sağlayan gücü, millî ve manevi değerlerden aldığımızı asla unutmamalıdır. Çünkü değerlerinden beslenmeyen hiçbir milletin uzun soluklu yaşayamayacağını birçok örneğini gene tarih bize göstermiştir. Kendi tarihimizi iyi bilmez isek başkalarının önümüze koyacağı yazılmış tarihleri doğru kabul ederiz.

Yaşanmış tarihle masa başında yazılmış tarih çok şey ifade eder anlaşılmaz ise. Tarih şuuru başarı yolunda sabretmenin,........

© Türkiye


Get it on Google Play