We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Vatan mı dolar mı?

482 171 35
16.01.2019

Pişmaniye kafalı adam Türkiye'yi önce tehdit etti, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Kürtleri vurmaları hâlinde Türkiye'yi, ekonomik yönden mahvederiz" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın cevabı, aynı yöntemle ve yıldırım hızıyla yapıştırdı:

"Teröristler sizin müttefikiniz olamaz. Suriyeli Kürtleri PKK ile bir tutmak ölümcül bir hatadır. Türkiye, ABD'den iki ülke arasındaki stratejik ortaklığı onurlandırmasını ve bu durumun teröristlerin propagandasıyla gölgelenmesini istememektedir. DEAŞ, PKK, PYD ve YPG arasında hiçbir fark yoktur. Onlara karşı savaşmayı sürdüreceğiz."

Ve bir gün sonra...

Trump ile telefon görüşmesi yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan aynı sözleri bir kez daha tekrarladı, geri adım atmayacaklarını söyledi.

Bir kez daha Twitter'den mesaj yayınlayan Trump, sanki bir gün önce o tehditleri savuran kendisi değilmiş gibi açıklamalarda bulundu:

"Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile konuştum. Ayrıca ABD ile Türkiye arasındaki ekonomik gelişme hakkında da konuştuk, ki burada gerçekten genişleme için büyük bir potansiyel var" dedi.

Bu adam gerçekten gelgit akıllının teki!..

Bir dediği bir dediğini tutmuyor, Amerika'yı bir kabile devleti gibi yönetiyor.

Hem “Çekiliyoruz” diyor, hem de “Tampon bölge oluşturacağız” diyor. Çekildikten sonra tampon bölgeyi nasıl oluşturacağını kimse sormuyor. O manyak manyak konuşuyor, biz de cevap veriyoruz........

© Türkiye