We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

CHP de Öcalan için yürüyecek mi?

647 118 48
11.02.2019

Selahattin Demirtaş henüz hapse atılmamışken ekran önüne çıktı, "HDP, Abdullah Öcalan'ın en büyük projesidir" dedi.

Yetmedi...

"HDP'liler, öldürülen PKK'lıların cenazesine veya taziyesine gitmezse onlar hakkında parti disiplinini devreye sokar hesap sorarım" dedi

O da yetmedi...

Son genel seçimlerde Kandil'deki teröristler ne dediyse, HDP'liler bire bir aynısını yaptı. Mesela, "CHP ile ittifak yapılsın, yoksa baraj sorunu yaşanacak" dediler.

CHP bu çağrı yapıldıktan hemen sonra ve hatta HDP bile açıklama yapmamışken gönül ittifakı açıklaması yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu, "HDP'ye baraj atlatmalıyız. Her evden HDP'ye bir oy" kampanyası başlattı.

Baraj altında kalması kesin olan HDP, bu çağrılar sonrası CHP'den gelen oylar sayesinde Meclis'e girdi.

Yerel seçimler öncesi CHP'den onlarca açıklama yapıldı. HDP ile gönül ittifakımız var denildi. Kemal Kılıçdaroğlu ittifakın nasıl olacağını görüştüğü HDP'li Ahmet Türk ile bir otel lobisinde basıldı ve bunu inkâr etti.

Gelelim son günlere...

HDP, İstanbul, Ankara ve İzmir'de aday çıkarmayacağını, bu bölgelerde CHP'nin, daha doğrusu Millet İttifakı'nın aday gösterdiği isimleri destekleyeceğini söyledi.

Sadece İstanbul Ankara İzmir değil. Ülkenin pek çok kentinde aynı iş birliğinin devam edeceği söylendi. Böylece, genel seçimde CHP'nin yardımıyla baraj atlayan HDP "Kan Kardeşi" CHP'ye diyetini de ödemiş olacak!..

Düne kadar, "Bizim HDP ile bir gizli ya da açık anlaşmamız olmayacak" diyen CHP, yaşanan yasak aşk ortaya çıkınca........

© Türkiye