We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

ZOR MASA!

20 3 23
08.01.2019

Washington, bir ekibi, İsrail ve Türkiye’ye gönderdi. Ekipte Donald Trump’ın Millî Güvenlik Danışmanı John Bolton ile birlikte Genelkurmay Başkanı Josef Dunford ve DEAŞ’la Mücadele Özel Temsilcisi James Jeffry de var.

John Bolton, 1980’den beri Cumhuriyetçi başkanların müşaviridir. Bu, herhangi bir müşavirlik değildir. Özel olarak yetiştirildiği açıktır. Nitekim Başkan Trump’ın Suriye’den çekilme kararını bozmuş bulunuyor. Washington’da resmen böyle bir karar alınmadı ama sonuç buraya çıkmıştır. John Bolton, tam bir derin Amerikalıdır. İsrail ziyareti sonrası Türkiye ziyareti öncesinde dedikleri diplomasi değil öfke dilidir:

-Bizimle tam koordinasyon olmadan, Türkiye’nin Suriye’de operasyon yapmasını istemiyoruz! Kuzey Suriye’den çekilmek için bir takvimimiz yok. Çekilmemiz, DEAŞ kalıntılarının temizlenmesi ve Türkiye’nin, ABD’nin müttefiki Kürt savaşçılarının can emniyetlerini garanti etmesine bağlıdır!..

Sn. Trump, daha iki-üç hafta evvel artık DEAŞ’ın bir hükmü kalmadığını, bakıyesini de Türkiye’nin halledeceğini, dolayısıyla ABD’nin Suriye’de bulunmasının bir manası olmayacağını ve bu yüzden en kısa sürede........

© Türkiye