We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

SANCI

17 2 27
15.01.2019

Donald Trump, attığı yeni Tweet’iyle bir kere daha tartışmaların odağı oldu. ABD Başkanı, 14 Ocak’ta TS ile saatler 02.00’ye yaklaşırken şunu diyordu:

-Biz, Suriye’den çekildikten sonra Kürtlere saldırırsa Türkiye’yi ekonomik olarak mahvederiz!!!

Bu sorumsuz lakırdıya Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, hemen oturaklı bir cevap verdi. Sn. Kalın, şunları söylüyordu:

-Suriyeli Kürtleri PKK ile bir tutmak ölümcül bir hatadır. Türkiye, Kürtlerle değil, teröristlerle savaşıyor. Kürtleri ve Suriyelileri tüm terör tehditlerine karşı koruyacağız. DEAŞ, PKK, PYD/YPG arasında bir fark yoktur. Onlara karşı savaşmayı sürdüreceğiz. ABD müttefiklik hukukuna riayet etmeli, teröristlerle ittifak kurmamalıdır!!!

Donald Trump, 13 Ocak günü söz konusu Tweet’i attığında saat, ABD’de akşamın 19.00’una, Türkiye’de gece yarısı 02.00’ye geliyordu. Trump, bu Tweet’i bilerek, bilhassa mı bu saatte atmıştır? O esnada Türkiye uykudadır. Döviz saldırılarını da böyle yapmışlardı. Burada borsa kapalıyken, uzak Asya’da oyunlar kurarak TL’yi geriletiyorlardı. Nitekim, sabah piyasa Tweet’i görünce dolar yükselmeye başladı.

Sn. Trump, muhtemeldir ki........

© Türkiye