We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

HAÇLI KURŞUNU!

28 1 31
18.03.2019

“Anzak askerleri”nin Çanakkale Boğazı’nda İngilizler ve diğer düşman unsurlarla birlikte Mehmetçiğe kurşun yağdırdığı ancak destan yazan kahramanlarımız önünde 18 Mart 1915’te mağlup olduğu Çanakkale Zaferimizin 104. Yıl dönümünden sadece 3 gün önce; Brenton Tarrat adlı bir terörist, 15 Mart Cuma günü Yeni Zelanda’nın Christchurch adındaki şehrinde Nur Camii’nde cuma namazı kılan mü’minlere saldırarak en az 50 kişiyi şehid etti.

“Anzak askerleri” I. Dünya Harbi’de Osmanlı ordusuna karşı teşkil edilen Avustralya ve Yeni Zelanda askerî birliğinin ortak adıdır. Bu iki memleket, o tarihte İngiliz toprağıydı. Bugün de “genel valilik rejimiyle” yine İngiltere torağıdır. Devlet reisleri, İngiltere Kraliçesi’dir.

Büyük Britanya bayrağı altında İngilizlerle birlikte Mehmetçiğe kurşun, gülle ve tayyare mermisi yağdıran Haçlı İttifakı’nın gayesi, Çanakkale’yi geçmek, İstanbul’u geri almak, Osmanlı Devleti’ne son vermek, Hilafeti kaldırmak ve Devlet-Ali Osman protokolünde bir numaralı sırada olan Fatih Vakfiyesi Ayasofya Camii’nin minarelerini yıkarak kubbesine çan dikmekti.

Haçlı ittifakı gerçi denizden geçemedi ama 15 Mayıs 1919’da Trakya üzerinden girerek İstanbul’u işgal etti. 18 Mart 1919 günü de bugün Mimar Sinan Üniversitesi olan Fındıklı’daki Meclis-Meb’usan binasını basıp parlamentonun dağılmasına yol açtılar. Sultan Mehmed Vahideddin, Ayasofya’yı düşmana yâr etmemek için bir müfreze askerle mabedi çevirtti. Emri şuydu: “Ayasofya Camii’ne girmeye kalktıklarında buna mâni olamazsanız mabedi dinamitleyerek çökertin!..”

Yazdığı, yaptığı ve yayınladıklarında görülmektedir ki 28 yaşındaki ırkçı, terörist, İslam düşmanı, haçlı yobazı ve onlarca masum insanın katili Brenton Tarrat, 104 yıl önce Çanakkale Boğazı’na saldıran İngiliz, Anzak, Fransız ile yine İngiliz valiliği Kanada haçlı kuvvetlerinden milim fark etmeden aynı taassubun takipçisidir.

Adı geçen terörist, İskoç asıllı bir Avustralyalıdır. Avrupa’da doğmuş bulunan ırkçı ve yabancı düşmanı “Büyük Yerdeğiştirme Hareketi” adlı gizli örgütün mensubudur. 2016 yılında kısa aralıklarla İstanbul’a gelmiş ve burada 47 gün kalmıştır. 2017’de ise Bulgaristan, Sırbistan ve Macaristan’a gitmiş ve Osmanlıya dair araştırmalar yapmış, ardından hüküm sürdüğümüz belli başlı Orta Doğu ve Afrika ülkelerinde de araştırmalarını devam ettirmiştir. Nitekim cinayetinden evvel yayınladığı 74 sayfalık bildiride bu katliam için 2 yıllık bir hazırlık yaptığını açıklamaktadır.

Mel’un Brenton Tarrat, 28 yaşındadır. Para, eğitim ve psikolojik destek olmadan bu seyahatleri yapması mümkün değildir. Cinayet için Nur Camii’ne giderken arabasında 1990’larda Sırp Çetniklerin bestelediği marşı dinlediği videoda görülmektedir. Cinayeti soğukkanlılıkla işlediği gibi menfur olayı hem........

© Türkiye