We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

"Post-Truth"u mağlup etmek

18 2 0
28.10.2018

Cemal Kaşıkçı’nın hunharca öldürülmesi bölgesel ve uluslararası seviyede sonuçlara yol açacak mühim bir hadisedir. Polisiye, istihbari, hukuki ve siyasi olduğu kadar iletişim boyutu da bulunmaktadır. Kaşıkçı’nın makul bir süre zarfında konsoloshaneden geri çıkmadığının nişanlısı tarafından bildirildiği andan itibaren Türkiye’nin yürüttüğü faaliyetlerin de bu manada beş farklı boyutu vardır. Ankara bu beş alanın tamamında son derece başarılı ve sonuç doğuran işler yapmıştır.

Polis ve istihbarat birimleri menfur hadiseyi tüm yönleriyle, delilleriyle ve teferruatlı olarak ortaya seren çalışmalar yürütmüşlerdir. Hukuk makamları Türk mevzuatına ve uluslararası hukuka göre gerekli tüm süreçleri başlatmışlardır. Uluslararası alanda, ABD, AB ülkeleri ve Suudi Arabistan’daki muhataplarıyla yaptığı görüşmelerde Cumhurbaşkanı Erdoğan bir yandan ortaya çıkartılan gerçekleri aktarmış, diğer taraftan da Türkiye’nin konuyla ilgili duyarlılığının ve kararlılığının altını çizmiştir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’nin bu olayın takipçisi olacağına dair dillendirdiği güçlü mesajlar uluslararası camiada yankı bulmuştur.

Polisiye, istihbari, hukuki ve siyasi çalışmaların içeriye ve dünyanın dört bir yanına doğru ve etkili bir şekilde aktarılması, uluslararası medyada tüm gerçeklerin yer almasının temin edilmesi, iyi planlanmış ve ustaca icra edilmiş bir iletişim stratejisinin ürünüdür.

........

© Türkiye