We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

SGK borç yapılandırmasına gazetemizden büyük destek!

6 3 1
28.07.2021

“Torba Yasa” olarak bilinen “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun” ile öngörülen yapılandırma ve affına şimdiden yoğun ilgi oldu.

Geçtiğimiz haziran ayı sonu itibarıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Prof. Dr. Vedat Bilgin tarafından yapılan açıklamada; SGK prim borçlarının yapılandırılmasında 2 milyon 248 bin 894 kişinin başvuruda bulunduğu, 101 milyar 7 milyon TL borç için yapılandırma işlemi yapıldığı ifade edildi. 31 Ağustos 2021 tarihine kadar devam edecek başvurularla bu rakamların katlanacağı beklenilmektedir.

Her daim vatandaşın ve devletin yanında yer alan gazetemiz, yapılandırmanın başarıya ulaşması için SGK ve Maliyeye büyük tanıtım desteği vermiştir.

Torba Kanun gündeme düştüğü andan günümüze kadar en fazla katkıyı bu köşemizden yaptık. Çeyrek asrı aşkın sosyal güvenlikte güvenilir uzmanlığımızla tüm iş dünyasının ve çalışanların güvenini boşa çıkarmadık. İşverenlerin ve çalışanların özelikle SGK borç yapılandırması ve affı konusunda en çok merak ettiği hususları tüm detayları ile buradan açıkladık.

Okurlarımızın talep ve soruları çerçevesinde bu konudaki yazılarımıza tüm hızla devam ediyoruz.

ASGARİ ÜCRET DESTEĞİ NETLEŞTİ

6 ayı aşkın gecikmeden dolayı çok sayıda okurumuz verilen asgari ücret destek konusundaki son gelişmeleri hâlen merak etmektedir.

Asgari ücret desteğine ilişkin düzenlemenin yeni Torba Kanun’a konulduğunu ve 2021/Ocak ayından itibaren........

© Türkiye


Get it on Google Play