We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Toksik Atatürkçüler ve CHP Pazarlama’dan müstamel Mavi Vatan

244 190 76
23.09.2021

Kendisi CHP’nin Etimesgut İlçe Başkanı Cemal Emir. Son ilçe kongresinde 150 oy alarak yeniden başkan seçilmiş, onu kutluyor aşağıdaki sözlerle:

“Samsun’dan Atatürk’ün gelmesini beklemeyin, gelmeyecek. Hepiniz Atatürk olacaksınız. Bu ceberut adamı ülkenin başından atacağız. Bir daha onlar gibi gelmesin diye onların kökünü kazıyacağız. Bu kavgayı da buradan, Etimesgut’tan ateşleyeceğiz. Artık kimler korkacaksa onlar korksun. Bizim bir sloganımız var; korkmayacağız, yılmayacağız, susmayacağız deyip, korkutacağız, yıldıracağız, susturacağız.”

“Ceberut” diye kastettiği Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan.

Kökünü kazımaktan söz ettiği, “Korkutacağız, yıldıracağız, susturacağız” dediği kitle ise ona oy veren seçmenler, yani millet.

Minik bir ilçe başkanı deyip geçebilirsiniz ama ettiği lafları dinlediğinizde hemen “Sinek de küçük ama mide bulandırır” misali aklınıza geliveriyor.

Bu durumu hiç hafife almamak gerek, zira Toksik Atatürkçülük aslında CHP’liler arasında çok yaygın. Mavi Vatan’ı emperyalizme pazarlayıp, ülkeyi PKK’ya peşkeş çekecek ittifakların peşinde koşarken nasıl “Atatürkçü” olabildiklerini ve bunun için ne içtiklerini çok merak ediyorum.

Böyle asıp kestiklerine bakmayın. 15 Temmuz gecesi FETÖ darbe yapmaya kalkıştığında hepsi ödlek tavuk gibi kümeslerine saklandı, ATM’den para, benzin istasyonlarından benzin alma kuyruğuna girdi. Bir de marketlerden makarna tabii. Kimi belediye başkanları da meyhanelerde “Gündoğdu hep uyandık, siperlere dayandık” diye........

© Türkiye


Get it on Google Play