We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ömrünüzün son demidir bu, pişmanlık belirtip özür dileyin

243 252 26
08.04.2021

Pentagon ayarlı ittihatçı artıkları giderayak son atraksiyonlarını yaptılar.

Eski şaşaalı günlere özenerek, hekim tavsiyesi olmadan libido takviyesiyle halkın seçilmiş iktidarına karşı yükselince, Amerikancı darbelerle elde ettikleri lojmanlardan ve korumalardan da oldular. Dua etsinler de Devlet Bahçeli’nin söylediği gibi rütbeleri sökülüp maaşları kesilmesin.

Evdeki hatun adamın gözünün yaşına bakmaz, biliyorlardır sanırım.

İmzacı amirale soruyorlar:

-Montreux’nün feshedileceğini nereden çıkardın?

-Mustafa Şentop söyledi ya!

-Dinledin mi konuşmasını?

-Sosyal medyadan, gazetelerden, internet sitelerinden okudum.

-Mustafa Şentop televizyondaki konuşmasında Montreux feshedilecek ya da feshedilmelidir diye bir şey söylemiyor. Tam tersine bunun imkânsızlığını dile getiriyor.

-???

Bu diyalog ayniyle vaki.

Sonra ortaya çıktı ve ifşa edildi ki imzaladıkları metni de başkaları hazırlayıp önlerine getirmiş. Tabii onları sistematik olarak Sözcü gazetesi ve yazarları başta, tüm muhalif medya Montreux yalanı üzerinden kışkırttıkça kışkırttı. Diğer yandan CHP ile bol bol telefon trafiği var. İçlerinden 20’ye yakını CHP üyesi ya da bağlantılı. Partiden “yürüyün” denmiş bunlara sırtları sıvazlanarak. Malum, CHP’nin B planı da hazırdır FETÖ’den mülhem. Tepki olursa “Ne var canım bunda, emekli olmuş adamlar bir araya gelip fikrini açıklamayacak mı?” diyeceklerdir ve nitekim sert tepkiyle karşılaşınca dediler de.

Peki, ya tepki olmasaydı.

CHP ve İyi Parti’nin “zevzekleri” koro hâlinde “AKP iktidarına emekli askerlerden muhtıra/ TSK kaynıyor/Ordudaki Atatürkçü subaylardan emekli amirallere destek sesleri yükseliyor” türünden manşetlerle ve haber adı altında asparagaslarla yaygaraya başlayacaklardı.

Yapmadıkları şey değil.

Çünkü darbeci geleneğin içinden yetişmiş bu taife, emekli olsa da huyundan vazgeçmiyor.

Hükûmet Sözcüsü Ömer Çelik’in dediği gibi, bu bildiriyle demokrasi iklimi zehirlenmek istenmiş, geçmişte olanları hatırlatırcasına bu tür bildirilerle müdahale ortamları için altlık hazırlanmaya çalışılmıştı.

Devletin içine, TSK’ya ve iş dünyasına sızmış, yıllardır egemen olan Gladyo’nun “İslam maskeli” olanı büyük ölçüde halledildi. Bir de “Atatürkçü maskeli” olanları var. İmzacılar onların........

© Türkiye


Get it on Google Play