We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Fetullah Gülen ve Mustafa Özcan’ın sır görüşmesinde neler konuşuldu?

739 174 35
23.05.2020

Malum, Fetullah Gülen ile eski sağ kolu Mustafa Özcan arasındaki büyük kapışma artık had safhaya vardı. Kavganın odağındaki mesele Fetullah’ın mutemet adamı ve en güvenilir sağ kolu Mustafa Özcan’ın, Avrupa’da ayrı bir yapılanmaya gitmesi.

O zamandan bu yana Mustafa Özcan, FETÖ’nün neredeyse tüm mali yapısını ele geçirdi ve ülkelerin çoğundaki finansal hareketleri kontrol etmeye başladı. Öte yandan örgütün tüm film ve belge arşivinin onda olması da kendisine büyük avantaj sağlıyor. Avrupa yapılanmasında son birkaç yıldır ufaktan başlayan tartışmaların tonu giderek yükselmiş ve 15 Temmuz darbe girişiminden dolayı Fetullah Gülen’e hesap sormaya varmıştı iş. Çünkü Mustafa Özcan, 15 Temmuz darbe girişimi kararını Fetullah Gülen’in kendisiyle istişare etmeden aldığını söylemekte. Gerginlik öyle noktalara vardı ki Gülen ve Özcan işi birbirlerinin Türkiye’deki akrabalarını ihbar ederek yakalattırmaya kadar vardırdılar.

GÖRÜŞMEYE DAİR İÇERİDEN ÇOK ÖZEL NOTLAR

Boynuzun kulağı çoktan geçtiğini anlayan Fetullah Gülen, son kozunu oynayarak Mustafa Özcan’ı “ikna etmek” üzere Pensilvanya’ya davet etti. İşin bundan sonrasını, yani iki ay önce yapılan bu görüşmeyi ÜMİT AKDEMİR bana aktardı. Aslında Ümit bu görüşmenin yapıldığını bir ay önce söylemişti “Abi bunlar görüştü ama doğrulatmaya çalışıyorum, ne görüştüler, nasıl oldu öğrenmem lazım, biraz bekle” diye.

Sonunda tüm bilgileri “içeriden” teyit ettirince bana iletti.

Ümit Akdemir, Fetullah Gülen’in amacının kampta (Fetullah’ın Pensilvanya’daki malikânesine kamp deniyor) kurduğu ekiple Mustafa Özcan’ı ikna etmek olduğunu söylüyor.

Mustafa Özcan bazı güvenlik tedbirleri alarak kampa gidiyor. Ama kaşar iblis daha başında ilk numarasını çekiyor ve Mustafa Özcan’ı göstere göstere içeriye aldırıyor. Niyeti, hem kendi tabanına, hem de ABD’deki istihbarat yapısına “Bakın Mustafa Özcan bana biat etti” görüntüsünü yaymak. Bunu da ABD’de hızlı biçimde yaydırıyor.

Oysa bu aleniyet Fetullah Gülen’den her türlü komployu bekleyen Mustafa Özcan’ın da işine geliyor. Can emniyeti bakımından.

AYRI YAPILANMADAN VAZGEÇ VE BİAT ET!

Görüşmede Gülen’in yanında örgütün finansal işlerinin başında olan kasası Ali Çelik ile birlikte Fetullah’ın ablasının damadı ve yardımcısı Numan Yılmaz oturuyor.

Gülen ekibi, önce Özcan’ı ayrı yapılanmadan vazgeçmesi için ikna etmeye çalışıyorlar. Bu çabaları uzadıkça uzuyor, çünkü Mustafa Özcan hazırlıklı gelmiştir ve kendi........

© Türkiye