We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

FETÖ ve darbeci faşizmin yedek lastikleri

165 187 11
22.01.2019

Sözcü’nün darbe gecesi attığı manşetin başlığı şuydu:

“TSK yönetime el koydu”

O kadar doğaldı ki bu onlar için. Zaten olması da gerekmekteydi. Çünkü artık seçimle deviremedikleri AK Parti’nin darbe yoluyla devrilmesinden başka çare kalmamıştı. Bu darbe nedeniyle mutluydular ve halkın, diğer kurumların bu darbeyi sükûnetle karşılaması için gerekeni yaptılar.

Bu haberi okuyan herkes, “Erdoğansız bir sabaha uyanmak için” evlerinde istirahat edip uykuya yatmalıydılar. Morfinledikleri kitleler üzerinde başarılı oldular bile. Hatta pek çoğu darbecilerin tanklarını alkışladı, salâ okuyan müezzinlere dayak attı.

HALKI VE POLİSİ PASİFİZE ETMEK İSTEDİLER

Nitekim Sözcü yazarı Uğur Dündar da o gece FETÖ’cü alçaklarının bildirisi “Genelkurmay’dan açıklama” olarak tüm yayın kurumlarına iletildikten sonra attığı Tweet’te emniyet mensuplarını, polisleri darbeci FETÖ’cülere karşı koymamaya davet etti. Bunu elinden geldiğince incelterek yaptı tabii.

Uğur Dündar, karşıdaki askerin FETÖ’cü darbeciler olduğunu bilmiyor muydu? “Askerimiz” ne demek? Tüm Türkiye biliyordu onların FETÖ'cü alçak darbeciler olduğunu, onun gibi yılların kurdunun bilmemesi mümkün müydü? Dahası kadim dostu ve avukatı Vural Ergül o sırada “Bin yaşa Yurtta Sulh Konseyi, iyi ki varsınız” benzeri onlarca Tweet atmaktaydı. Zaten darbecileri desteklediği için 15 Temmuz sonrası firar etti, sonra yakalandı ve hapis yattı. Şimdi tutuksuz yargılanması sürmekte.

Vural Ergül’ün attığı tweetlerden birinde şu yazıyordu:

“Dikkat! Bu bir 27 Mayıs kopyası askerî müdahaledir. Teşekkürler TSK!"

Bu Tweet çok ilginçti. İlk başta dikkatimi çekmemişti.

UĞUR DÜNDAR’IN AVUKATI HANGİ TİP DARBE OLDUĞUNU BİLİYORDU

Oysa darbenin TSK’nın hiyerarşik emir-komuta zinciriyle değil........

© Türkiye