We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bu şirretliğin sebebi Fırat’ın doğusu ve PKK kardeşliği

190 155 15
20.12.2018

Siyasal partilerde belagati düzgün, ağzı kalabalık olanlara karşı taraftan kale gibi güçlü isimleri itibarsızlaştırma görevi verilir. Bu tür kişiler “Mahalle’nin delisi” sıfatıyla ona buna saldırırlar ve rakiplerinin hata yapmasını sağlayacak provokatif laflar ederler. Eğer amaçlarına ulaşırlarsa da hataların ya da ağızdan sehven çıkabilecek sözlerin üzerine abanarak siyasi rant sağlamak üzere işi partideki abileri, ablalarına havale ederler.

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel de partisi tarafından “Mahalle’nin delisi” kadrosundan görevlendirilmiş bir kaybolmuş kişilik.

Ancak, o bu sıfatı belagati ve zekâsıyla hak etmesi gerektiğini unutmuş, belki de bu konudaki yetersizliği nedeniyle iyice paçozlaşarak, şirret bir üslupla kamikaze dalışları yapmakta.

Önceki gece saat 02.00 sularında da Millî Savunma Bakanı Hulûsi Akar’a yönelik salvolarına başladı. Öncelikle söyleyeyim; Özel’in dilindeki pespayelik hakikaten mide bulandırıcıydı.

Biliyoruz aslında. Boşuna hedef seçilmedi Hulûsi Akar.

Çünkü Bakan Akar’ın bu güruh nezdinde günahları çok fazla:

Misal, 15 Temmuz darbe gecesi Genelkurmay Başkanı Hulûsi Akar neden ölmedi ya da kendini öldürtecek bir intihar girişiminde bulunmadı?

Eğer bunu yapmadıysa neden darbecilerin başına geçip bizi şu “Tayyip Erdoğan belası”ndan kurtarmadı?

Laikçi ve Kemalist bir asker olmak yerine neden hem Atatürkçü, hem de mütedeyyin bir kişilik olmayı seçti? Öyle ya TSK’da bir general onlara göre ya Kemalist darbeci vesayetçi ya da FETÖ’cü olmalı. Bu iki kesim madalyonun iki yüzü oldukları için, bunun dışındaki seçenekler ayarlarını bozuyor.

Neden İslami camianın çok önemli edebiyatçı ve düşünürlerinden Nuri Pakdil yerine, elinde 53 insanın kanı bulunan Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etmedi? Tıpkı Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu ve diğer........

© Türkiye