We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bu cinayet taammüden işlendi

156 92 10
25.12.2018

Sözcü gazetesi, haklarında FETÖ’yü desteklediklerine dair açılan davalar ve ardından gelen Emin Çölaşan ile Necati Doğru davaları nedeniyle kendilerini aklamak için panikle geçmişte “FETÖ ile nasıl mücadele ettiklerini” eski manşetleriyle paylaşıp duruyor.

Peki, yazdınız. Siz uyanıktınız(!) anladık.

Biz de bu pislik Cemaat’in oyununa geldik. Çünkü karşımızda onların bir başka versiyonu olan Kemalist darbeci vesayetçiler tehdit edip duruyordu.

Ama asıl fikrimizi sorarsanız bu durumu “İt dişi domuz derisi” sözü ile tanımlıyorduk daha çok.

Lâkin yanıldığımız nokta, itin fazla dişli olduğunu görememekten kaynaklıydı.

Derken, önce 7 Şubat MİT darbesi ve arkasından da 17-25 Aralık yargı darbesi geldiğinde bu örgütün alçak yüzünü gördük. Tıpkı ülkemizde yıllardır darbe üstüne darbe yapan Kemalist askerÎ vesayetçilerin ne halt olduğunu anladığımız gibi.

Yanılmak insanlık hâlidir.

Evet, CHP, SÖZCÜ ve Cumhuriyet gazetesi (Can Dündar yönetiminde olanı) yanılmadı. Tam tersine, bile isteye, taammüden(*) FETÖ terör örgütünü destekledi.

Sandılar ki “Biz bu FETÖ’yü destekleyelim, bu iktidarı ancak onlar yıkabilir. Sonrasında zaten onların icabına bakarız” diye özetlenebilecek “big bang teori”leriyle bir taşla iki kuş vuracaklar. Zaten Emin Çölaşan’ın hakkında dava açılmasına neden olan “Şimdi Cemaat'i destekleme zamanı”, “Bizim yapamadığımızı Fetullahçılar yaptı” ya da “Tutmuşlar FETÖ terör örgütü diye bir dandik örgüt uydurmuşlar. Yok böyle bir örgüt” açıklamalarının sebebi buydu.

Neden bilerek ve isteyerek; yani taammüden FETÖ’yü desteklediler?

Bu sorunun cevabı Yılmaz Özdil’in 17 Aralık’ın hemen ertesi günü çıkan o kısacık “Okyanus ötesi ülkemizde yönetime el koydu” yazısında mevcut.

MİT tırları ihanetinin de........

© Türkiye