We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Beka sorunu vardır ve yarından da yakındır

194 67 31
05.02.2019

Siz bakmayın öyle Özgür Özel’gillerin telaşla “Beka sorunu yoktur” diye ön almaya çalışmasına ya da Muharrem İnce’nin “Beka sorunu yoktur, zekâ sorunu vardır” diye Tatanka şiirinden fırlamış aptal bir kafiyeye sarılmasına.

Ne yapmak istediklerini gayet iyi biliyorlar.

15 Temmuz’dan sonra çok iyi anladık ki FETÖ’nün ileri gelenlerinden, onlarla iş birliği yapan ulusalcı darbecilere dek pek çok kişi darbe girişiminden haberdarmış.

Şimdi yine aynı filmi görür gibi oluyoruz.

31 Mart sonrasına endekslediler kendilerini ve gözümüzün içine baka baka yalan söylüyorlar.

Hazırlıklarını çoktan tamamladılar. Geçen günkü Oyunun sonu; FETÖ ve “Millet İttifakı” başlıklı yazımda söylediğim gibi yerel ve küresel çapta yürütülecek kuşatma operasyonlarından, piyasada halkı canından bezdirmeye odaklı piyasa operasyonlarına kadar; her şey belli. Hatta FETÖ provokasyon türlerini, sosyal medya trolleriyle algı oluşturma planlarını çoktan yaptı bile.

“Beka sorunu yoktur” yavelerinin tek sebebi var; halkın gerçek senaryoyu anlamasına fırsat vermemek.

15 Temmuz’un çakma artisti “Beka sorunu yoktur” diye halka da “gel gel” yapıyor. Son 15 yılda halk desteği olmadan darbe yapılamayacağını ya da yapılsa bile uzun ömürlü olmayacağını öğrendiler çünkü. Bu yüzden kıvrak dans figürleriyle yırtınması:

“Gel gel hiç acımıycak.”

Ve ardından namesi geliyor:

“Şansım varsa sana talibim.”

“Ya çıkarsa” hayaliyle şanslarını denemekten yılmadılar çünkü. Birileri de karşılarına çıkıp........

© Türkiye