We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sözcü yazarlarının FETÖ’ye yardımlarının ispatları

222 5 8
16.01.2019

Sözcü gazetesinin FETÖ üyesi olmamakla birlikte sistematik olarak ve bilerek isteyerek FETÖ’ye yardım ve yataklık ettiği; İstanbul Cumhuriyet Başsavcımız İrfan Fidan ve Çağlayan Adliyesi’nde canını dişine takarak çalışan kahraman savcılarımız tarafından net biçimde ispatlanmıştır. İrfan Fidan ve arkadaşları tam 5 senedir günün 20 saati bu konular üzerinde çalışan ve ancak 3-4 saat uyuyan vatansever hukukçularımızdır. Aldıkları tehditlerin haddi hesabı yoktur. Tam anlamıyla kelle koltukta bir vatan mücadelesidir bu. Millet olarak bu insanlara manevi anlamda çok borçluyuz.

Sözcü’nün 17-25 Aralık sürecinde FETÖ’nün emrinde olduğuna dair hukuki kanıtlar ve özellikle Burak Akbay’ın FETÖ ile parasal ilişkileri gerçeği artık hukuken ispatlanmıştır. Kayyum hukukun bir gereğidir. Kanunların emridir. Sözcü ile Zaman gazetesi arasında hukuken fark yoktur. Eğer bu kanıtlar Ağustos 2016’da elimizde olsaydı Sözcü’nün KHK ile kapatılması hukukun gereği olurdu.

Burak Akbay’ın FETÖ ile ilişkilerinin yansımasını 17-25 Aralık sürecinde Sözcü yazarlarında buluyoruz. Sözcü yazarı Yılmaz Özdil tıpkı Emin Çölaşan gibi FETÖ’ye üye olmamakla birlikte; bilerek ve isteyerek yardım ve yataklık suçunu işlemiştir. Özdil’in işlediği suç bağlamında “bilerek isteyerek” kısmı çok açıktır. Çünkü Özdil 18 Aralık 2013’te, “Pensilvanya yönetime el koydu” diye FETÖ’nün darbe yaptığını ortaya koymuştur. Fakat buna rağmen 27 Şubat 2014’te tamamen FETÖ kara propagandası olan sahte tapelerle Tayyip Erdoğan ve ailesine saldırmıştır. Özdil, Erdoğan Ailesi’nin FETÖ tarafından bitirilmesine tam destek vermiştir ve suç işlemiştir. FETÖ........

© Türkiye