We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sözcü'nün patronu Burak Akbay FETÖ paralarını nasıl akladı?

188 16 21
15.01.2019

FETÖ ile iş birliği için yanıp tutuşan en önemli gazete Ertuğrul ve Burak Akbay’ın Sözcü gazetesiydi. Burak Akbay açıkça, “Cemaat önce şu Tayyip’i devirsin. Biz de sonuna kadar destekleyelim. Sonrasına bakarız ama önce Tayyip’ten kurtulalım” diyordu yakın çevresine. O dönem tüm Sözcü bu kafadaydı. FETÖ’nün içeri attıkları bile bu kafadaydı. Zaten o yüzden Kemalist yazarların hemen hepsi 17-25 Aralık darbe teşebbüsünü açıkça desteklediler.

Sonradan Sözcü’ye gelen Yılmaz Özdil de önce Hürriyet yazılarıyla FETÖ üyesi olmamakla beraber FETÖ’ye yardım ve yataklık etti. Sonra faaliyetine Sözcü gazetesindeki yazılarıyla devam etti. Özdil 18 Aralık 2013'te, "Pensilvanya yönetime el koydu" diyerek olayın özünü ortaya koydu ama 17-25 Aralık darbe sürecini aleni destekledi.

Yazılarını Soner Yalçın’ın yazdığı Maocu artığı tetikçi, benim 7 Kasım 2018’deki ifademi alıntılıyor. İlk iddianameden hareketle ben Gökmen Ulu ve Mediha Olgun’un hakkını savundum. Hâlâ savunurum. Çünkü ben gördüğümü söyleyen mert adamım. Fakat ikinci iddianamede savcılarımız Sözcü’nün FETÖ ile iş birliğini çırılçıplak ortaya koydular. İşte bu milletin istediği böyle kaliteli........

© Türkiye