We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bunlar FETÖ'ye yardım ve yataklık değilse nedir?

180 5 9
17.01.2019

Cumhuriyet savcılarımıza göre Sözcü paçavrası FETÖ'cü olmamakla beraber bilerek ve isteyerek FETÖ'ye yardım ve yataklık ettiği nettir. İddianamede yazılanları milletimizin bilmesinde de fayda var. Sözcü paçavrasındaki yazarlardan örnek vermeye devam ediyoruz. Necati Doğru'dan örnekler vermezsek olmaz.

Necati Doğru 8 Temmuz 2016'da "Ankara'dan 'ine girme' manzaraları" başlıklı ibretlik (!) bir yazı yazdı. Bir bölüm okuyalım:

"Bu nasıl iş? Devletin polisi olmuş. El aklıyla hesap açıyor. 'Polisin aylığı belli, geldiği sınıf belli, hepsi yoksul çocukları, bir polis bir çırpıda 25 bin lirayı nereden bulur?' sorusunun cevabını akıl etmişler. İne giriciler! Hem iktidarlar. Hem külyutmazlar. Hem büyük dava adamı (!) İnceleye inceleye sorunun cevabı bulunmuş: Bu polislerin sayısı 500'ün üzerindeymiş ve parayı da diğer finans kurumlarından kredi çekerek ya da anadan-dededen kalma evlerin kendilerine düşen hisselerini satarak bulmuşlar. Emniyet Genel Müdürlüğüne liste gitmiş. Şimdi Ankara'daki beklenti şu: Bu polisler yandı. Tek tek alınmışlardı. Tek tek atılacaklar."

Bu yazı Necati Doğru'nun FETÖ'ye nasıl yardım ve yataklık ettiğinin delili. Sıkıysa benzer yazıyı şimdi yazsana. Darbenin geleceğini öngörmüş ki, 15 Temmuz'dan bir hafta önce FETÖ'cü polisleri böyle kollamış. Necati Doğru darbeden sonra da FETÖ'yü korumaya devam etmiş. Nasıl mı? 17 Temmuz 2016, yani darbe girişiminden 1,5 gün sonra "Naylon Darbe" diye alçakça bir yazı yazmış.

........

© Türkiye