We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kaza geliyorum diyor, aldıran yok!

3 0 0
06.08.2021

Gündemimizde ülkemizi kasıp kavuran yangından daha önemli bir dert yok… Ancak nice yürek yakan ihmaller sonrası nice ağır sorunlar ile boğuşmak zorunda kalabiliyoruz. Bu vesileyle emekli iş güvenliği müfettişi okuyucumuzun mailini sizlerle paylaşıyoruz.

“Mersin Ayvagediği Yaylası, Çandır Kalesi yolunda Telekom direği yolun üstüne meyletmiş nerede ise yıkılmak üzere. Bu direk oradan geçen bir araba veya yayanın üzerine düştüğü anda ölümle neticelenen kazaya sebebiyet verebilir. Telekom şirketine durumu mail ile haberim ulaşmamıştır diye geçtiğimiz ay iki gün peş peşe bildirdim. İki gün sonra halk pazarında gördüğüm Ayvagediği muhtarına acilen tedbir alınmasını söyledim.

Peşinden yayla komşuma uğrayan jandarma komutanına durumu izah ettim. Zira direğin yıkılması ile yol emniyeti tehlikeye sokulmuş oluyor. Jandarma komutanı meseleyi Telekom şirketine bildirmemi yeterli gördü. Almanya’da aynı şekilde polise tehlikeyi bildirse idim direğin tamirine kadar yol kısmi olarak kapatılmıştı.

Aynı gün Mersin Belediyesi iş güvenliği dairesinde çalışan bir memura tehlikeyi ulaştırdım.

Memur kendilerinin belediye çalışanlarından sorumlu olduğunu söylemekle birlikte ilgileneceğini söylemişti. Herhâlde belediye kendi elemanını bile ciddiye almamış olacak ki arkadaştan........

© Türkiye


Get it on Google Play