We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Günde ortalama on saat televizyon izlenir mi?

7 1 0
16.01.2019

Rahmetli Vali Recep Yazıcıoğlu, görev yaptığı şehirlerde aileleri hayvancılık, imalatçılık konusunda çok destekler, teşvik ederdi.

Ülkemizde 20 milyon civarında aile var. Her ev tarım, hayvancılık, tekstil, elektrik, elektronik, bilgisayar ile ilgili bir konuda üretim yapsa, evler imalathaneye dönüşse başka bir ülke olma yoluna gireriz.

Evlerde kullandığımız 50 kadar eşyanın ’u Çin, Hindistan, Güney Kore, Tayland üretimi olmaya başladı. En basit duvar saati bile dışarıdan geliyor. Bu bizi çıkmaza sürüklemektedir.

Evlerde sadece uyuyor, TV izliyor ve besleniyoruz. Hâlbuki her aile evinde ya da bahçesinde bir-iki konuda üretim yapabilir. Bunlar neler mi?

*Bez torba üretimi *Tavuk besleme *Giysi örme *Terlik yapma *Sebze yetiştirme *Yapay çiçek oluşturma *Ambalaj kutusu yapma *Basit elektronik cihaz montajı yapma...

Çok yorucu işlerde çalışanlar bunları belki yapamaz. Ancak haftada sadece 15 saat (2 gün) derse giren eğitimciler, gece bekçileri, emekliler mutlaka ek iş yaparak üretime katkı sağlamalıdır.

Yapılan üretimler ilçe ve illerde oluşturulan kooperatifler, dernekler, şirketler aracılığıyla pazarlanabilir. Günde ortalama 10 saat sapkın TV yayınlarını izleyerek ruh sağlığı bozuk kitleleri artırıyoruz.........

© Türkiye