We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Birçok ortağın bulunduğu arazilerde el birliğiyle satış sistemi kaldırılsın!

11 1 0
13.10.2021

Feridun Ağabey, geçen ay haberlerde Tekirdağ'ın Saray ilçesinde İcra Müdürlüğü'ne operasyon haberleri çıkmıştı. Böyle rantı yüksek bölgelerde enteresan işler dönüyor...

Aslında, devletimizin Adalet Bakanlığı böyle durumlar için kanundaki boşlukların arka bahçesinden dolaşan -bir kısmı için yazıyorum- bu rant gruplarının ve kanun boşluklarını bulup vatandaşın malına çöken ve bu konuda bir şekilde dahli bulunan bir kısım HUKUK insanlarını da kontrol ve takip etmesi gerek.

'Ailelerin arasında anlaşamadığı arazileri el birliğiyle satışa götürme' diye bir sistem var hukukta. Aslında “el birliği” konusu biraz uydurma!.. Böyle durumdaki aileleri rantı yüksek bölgelerde ve köylerde kimi hukuk insanlarının adamları vasıtasıyla tarla arsa pay sahibi kimseler, bu kişilerin bürolarına yönlendiriliyor ve rayiç bedelle alakası olmayan derecede ucuza emlak işleri yapılıyor.

Elbette ki işini çok düzgün yapan memurlarımız da var ama bu tür mirasçılardan birini laf kalabalığı ile ikna edip zaten paraya muhtaç olduğu için peşin para gösterip arazilerinde hak sahibi olup sonra bu insanların arazilerini istedikleri gibi ellerinde oynatanlar var.

Anlaşmazlık sebebiyle mahkemeye giden kimi aileleri hukuk yollarıyla ikna(!) eden kimseler, bu insanların arazilerini satışa gitmeden kendileri alma teklifinde bulunup "satışa giderse düşük fiyat olur", "ihaleye bizden başka kimse giremez!" gibi sözlerle değerlerinin aslında çok altında mülklerine geçiren kimseler var.

Bu bahsettiğim olaylardan dolayı da zaten ilçede birkaç kişi çete suçu işlemekten........

© Türkiye


Get it on Google Play