Hakem sıkıntısının had safhada olduğu şu dönemde; maçı yönetebilecek tek aday vardı. MHK da bu defa doğruyu bulup, şaşırtmadı ve derbide düdüğü Volkan Bayarslan’a teslim etti. Volkan Bayarslan ikili mücadelelere müsaade etti. Basit temaslarda “devam” dedi. Topun oyunda daha fazla kalmasına prim tanıdı. Bazı değerlendirmeleri hatalı olsa da, özellikle çarpışmalardaki “devam kararları” da kabul gördü. Al-Musrati’nin Fred’in sağlığını tehlikeye sokan ciddi faullü hareketine sarı değil, kırmızı kart vermeliydi. Neyse ki; Hollandalı VAR durumu düzeltti. Necip 2 sarıdan da yırttı! 28. dakikada Fenerbahçe ceza sahasına yapılan ortada, Batshuayi anlamsız bir şekilde topa voleybol oynar gibi elle müdahale etti. Necip ofsaytta olmasaydı, Beşiktaş penaltı kazanacaktı. Bu pozisyon sonrasında Necip’in hakeme fiziki temasta bulunarak yaptığı itirazın karşılığı sarı karttı. Volkan Bayarslan, bu harekete sarı kartı atlamasaydı, 8. dakikadan sarısı olan Necip, 2. sarıdan kırmızı görecekti. Necip’in 83. dakikadaki faulü 3. defa sarı kart görmesini gerektiriyordu.
Maç boyunca Necip, Ghezzal, Samuel, Colley’e gösterilen sarı kartlar doğruydu.
Volkan Bayarslan hakemliğinin ustalık dönemlerini yaşıyor. Dün akşam derbinin altından yüzünün akıyla çıkmayı bildi ve Galatasaray-Fenerbahçe derbisine de göz kırptı.

QOSHE - Kırmızı VAR’a kalmamalıydı! - Ali Kunak
menu_open
Columnists Actual . Favourites . Archive
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kırmızı VAR’a kalmamalıydı!

44 0
28.04.2024

Hakem sıkıntısının had safhada olduğu şu dönemde; maçı yönetebilecek tek aday vardı. MHK da bu defa doğruyu bulup, şaşırtmadı ve derbide düdüğü Volkan Bayarslan’a teslim etti. Volkan Bayarslan ikili mücadelelere müsaade etti. Basit temaslarda “devam” dedi. Topun oyunda daha fazla kalmasına prim tanıdı. Bazı değerlendirmeleri hatalı olsa da, özellikle çarpışmalardaki “devam kararları” da kabul gördü. Al-Musrati’nin Fred’in........

© Türkiye


Get it on Google Play