We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yeni sezonda 10 milyon İngiliz turist bekleniyor…

1 0 0
24.09.2021

Turizmalanında2021sezonunu hayal kırıklığı ile kapatıyoruz. Bütün umutlar 2022 sezonuna kaydı. Bugünlerde yaşanan hareketlilik gelecek sezonun ne kadar önemli olduğunu da ortayakoyuyor.

Soru şu:

2022 turizm sezonunda beklentilerimiz hedefine ulaşacak mı? Bugün için yapılan hesaplara göre gelecek sezon 10 milyon İngiliz turistin Türkiye’ye gelebileceği hesaplanıyor.

Sorunu yanıtını bugünkü yazımızda vermeye çalışacağız:

İngiltere’nin en büyük üç paket tatil şirketi TUI, Jet2 Holidays ve EasyJet Holidays, güçlü bir yaz sezonu beklentisi içinde. Hatta Jet2, ATOL lisansını 20192un bile üstüne çıkarmaya hazırlanıyor.

Bugün için yapılan hesaplara göre gelecek turizm sezonunda 5 milyon İngiliz turistin ülkemize gelebileceği hesaplanıyor. İlerleyen zaman içinde bu sayıda önemli artış da olabilecek.

İçinde bulunduğumuz 2021 turizm sezonunda Türkiye’nin İngiltere’de kırmızı listeden çıkarılmaması nedeni le bu yıl turizmde beklenen sonuç gelmedi. Türkiye’yi seven ve tatillerini ülkemizde geçirmek isteyen İngilizler ’in baskısı ile Eylül sonunda kırmızı listeden çıkarılmış olmamız, gelecek sezon için umutları tazeledi.

Bu sezon şu gerçeği gördük:

İngiltere, turizmimiz açısından son derece önemli. İngiliz turist gelmeyince işler de duruyor. Temennimiz siyasi engellerin bundan........

© Turkish Forum


Get it on Google Play