We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Rusya’da rota Mısır’a döndü…

1 0 0
15.10.2021

2021 turizminin sezon başında Rusya Dışişleri Bakanı Peskov, Mısır’ın Başkenti Kahire’de bir dizi görüşmelerde bulunmuştu. Bazı bölgesel ve siyasi konular dışında turizm konusunda da iki ülke arasında bir dizi anlaşma sağlandı. Böylece Rus turistlerin Mısır’a daha çok seyahat edebileceği vurgulandı. Her iki tarafta bundan duydukları memnuniyeti medya önünde dile getirdi.

Sorun şu:

Daha önce Türkiye’ye akın akın gelen Rus turistler böylelikle rotayı Mısır’a çevirince Türk turizmi büyük yara aldı. Her ne kadar Rusya son anda bazı vatandaşlarını Türkiye’ye yönlendirdi ama bunun yetersiz olduğunu hepimiz gördük.

2022 turizm sezonunda neler yaşanacak, Rus turistler yine rotayı Mısır’a mı çevirecek göreceğiz. Ancak, gelişmelere bakılacak olursa Rusya’da rota Mısır’a dönmüş görünüyor.

Konu hiç kuşkusuz siyasi. Aşağıda okuyacağınız haber ve gelişmeler bu görüşümüzü doğrular nitelikte.

Mısırlı turizmcilerin Rusya pazarıyla ilgili beklentisi nihayet gerçek oldu.

Ağustos ayında Rusya’dan Mısır’a sınırlı sayıda tarifeli uçuş izni veren ve sonrasında uçuş iznini sürekli genişleten Operasyon Merkezi, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne dönük tüm uçuş kısıtlamalarını kaldırdı. Aynı kararda Avusturya, İsviçre ve Finlandiya’ya dönük........

© Turkish Forum


Get it on Google Play