We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Normale dönüş…

1 0 0
21.09.2021

Covid-19 salgını ile uluslararası havacılık taşımacılığı 2 yıl büyük zararlara uğramıştı. Hatta bazı şirketler iflas etmiş, bazıları da seferlerden çekilmişti. Şimdi, alınan bir kararla bu kara tablo tersine çevrilmeye çalışılacak. Dünya seyahat işletmeleri karara olumlu tepki veriyor.

Amerika Başkanı Joe Biden’ın Kasım ayından başlayarak yabancı ülkelerden ABD’ye seyahatlerde uygulanan kısıtlamaları gevşeteceği bildirildi. Bu açıklama “Normale dönüş” için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Seyahat kısıtlamalarının kalkması sektörün canlanmasını sağlayacak. Yıllardır ev hapsinde olanlar artık rahatlıkla seyahat etme özgürlüğüne de kavuşmuş olacaklar.

Yeni uygulamada yönetim tüm yabancı ülke vatandaşlarından ülkeye girişlerinde tam doz aşılarını yaptırmış olmaları zorunluluğu getiriyor. Bu ülkeler arasında Çin, Hindistan, İngiltere ve diğer birçok Avrupa ülkesi bulunuyor.

Yeni politika Beyaz Saray Corona Virüsüyle Mücadele Görev Gücü Koordinatörü Jeff Zients tarafından açıklandı.

Zients ABD’ye uçacak olan tüm yabancı ülke vatandaşlarından uçağa binmeden önce aşı kartlarını ve son üç gün içinde negatif sonuçlu test belgesini göstermelerinin isteneceğini söyledi.

Verilen bilgiye göre ayrıca Biden, aşı olmamış ABD........

© Turkish Forum


Get it on Google Play