We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Endişe büyüyor…

1 0 0
05.09.2021

Covid-19’a karşı aşı mücadelesi sürüyor. Ancak, virüsün yeni varyantlarının aşılamaya da meydan okuduğu ortaya çıktı. Şimdi ise Mu varyantı neden ile dünyada endişe büyüyor.

Bir türlü önlenemeyen pandemi nedeni ile dünyada ekonomik ve sağlık sorunlarında da sıkıntılar büyümeye başladı.

Bir de şu var:

Pandemi nedeni ile yapılan aşılar 8 ay sonra etkisini yitiriyor. Yeniden aşılanmaya geçilecek. Daha tam aşılanma bitmeden ve toplu bağışıklık sistemi devreye girmedi. O zaman endişenin büyümesi normal değil mi?

Dünya çapında 221 milyondan fazla insana bulaşan corona virüsü ile ilgili çarpıcı sonuçlar geldi. ABD’de vaka sayıları geçen yıla göre dört kat artarken Mu varyantının ise ABD’deki neredeyse bütün eyaletlerde görüldüğü tespit edildiği açıklandı.

019 yılının son günlerinde ortaya çıkarak 221 milyondan fazla insana bulaşan ve 4.5 milyondan fazla insanın ölümüne sebep olan corona virüsü salgını tekrar hızını artırmaya başladı…

ABD’de Johns Hopkins Üniversitesi’nin verilerine göre Covid-19 vaka sayıları geçen yılın aynı dönemine göre dört kat artarken, hastaneye yatış oranları ise iki kat arttığı ortaya çıktı.

Yedi günlük ortalamaya göre geçen hafta yaklaşık 163.000 vakanın görüldüğü ABD’de bu sayının geçen yıla göre yüzde 300 daha fazla olduğu belirlendi.

Covid-19’a bağlı ölüm sayısının ise yüzde 80 artış gösterdiği belirtilirken Dünya Sağlık Örgütü’nün geçen hafta “yakından........

© Turkish Forum


Get it on Google Play