We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bodrum, cazibe merkezi…

1 0 0
21.09.2021

Geç de olsa İngiltere’nin kırmızı listeden çıkardığı Türkiye’ye dönük talebin artışa geçtiği ve bu nedenle de tur operatörlerinin Türkiye kapasitesinde artışa gittiği belirtiliyor. Böylece Türkiye’de sezon uzayacak.

Öncelikle şunu vurgulayalım:

İngiliz vatandaşları Türkiye’de tatil yapmayı seviyor. Bunun için Türkiye’nin kırmızı listeden çıkarılması için hükümete baskı yaptı.

Antalya ve Dalaman uçuşlarına 23 Eylül’den itibaren yeniden başladı. Jet2, yeni seyahat güncellemesinin ardından genel rezervasyonların yüzde 250 arttığını bildirdi.

Bodrum cazibe merkezi haline geldi. Bunun en belirgin özelliği Bodrum’da yaz mevsiminin uzaması olarak değerlendiriyor. Yaz güneşi Bodrum’da uzun süre devam ediyor.

Alicante, Mayorka ve Faro’ya 51 bin ek koltuk planlayan EasyJet ise; Luton, Manchester, Liverpool ve Bristol’den Antalya ve Dalaman kapasitesini artıracağını duyurdu.Şirketin Ticaret Müdürü Sophie Dekkers, yasakların kalkması ile birlikte bastırılmış talebin ortaya çıktığını ifade etti. Dekkers, “Hükümetin trafik lambası sistemini değiştirme, kalkış öncesi testleri kaldırması ve deniz-kum-güneş destinasyonlarını kırmızı listeden çıkarmasının ardından rezervasyonlarda büyük artış oldu.” ifadelerini kullandı.

EasyJet, Ekimdeki yarı yıl okul tatili dönemi için Mayorka, Antalya, Tenerife ve Şarm El-Şeyh’e dönük rezervasyonların arttığını kaydetti.

Jet2 ve Jet2 Holidays CEO’su Steve Heapy ise şu noktaların altını çizdi:

“Talebin ve rezervasyonların son birkaç gün içinde arttığını gördük. Paket tur satışlarında ani ve büyük bir artış oldu. Uzun bir aranın ardından, hükümetin uluslararası seyahatleri düzgün bir şekilde yeniden açmayı taahhüt etmesinden memnunuz. İngiltere’ye dönüşten önce ve döndükten sonra yapılan pahalı PCR testleri müşterileri ve aileleri haksız yere cezalandırdı.........

© Turkish Forum


Get it on Google Play