We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

3 soru 3 yanıt…

1 0 0
03.09.2021

Son yapılan anketlerde de oyunu en fazla artıran parti olarak İYİ Parti öne çıkıyor. Akşener’in Genel Başkanlığını yaptığı İY Parti, Erdoğan’ın karşısına çıkarılacak Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı konusunda da kilit rol oynayacak.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener öyle görünüyor ki, Erdoğan’ın karşısında Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olarak çıkmayacak. Yapılan açıklamalardan bu anlayabiliyoruz. Çok daha güçlü bir adaydan söz ediliyor.

HDP’nin kendi adayı ile yarışa katılacağı belli oldu. Seçim 2. Tura kalırsa HDP oylarının önemli bir bölümünün Millet İttfakı’nın adayına kayabileceği hesaplanıyor. Çıkarılacak adayın HDP oylarını da alabilecek kapasitede olabileceği söyleniyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le kısa bir görüşme yaptık. Sohbet sırasında kendisine 3 soru sorduk:

“Bugün Türkiye’nin sizce en önemli 3 sorunu nedir?”

Verdiği yanıt:

“Birincisi pahalılık ve durdurulmayan enflasyon. İkincisi işsizlik. Üçüncüsü ise sığınmacı sorunu ve bunun getirdiği getireceği yükün ağırlığı.”

Akşener geçenlerde Fox Haber sabah kuşağında İsmail Küçükkaya’nın da canlı konuğuydu. Daha önce bize söylediklerini kanalda da tekrarladı.

Burada sığınmacı konusundaki duyarlılığını ön plana çıkarıyor ve söylediklerine kulak veriyoruz:

“Sığınmacı konusu öyle bir çıkmaza girdi ki, Türkiye adeta bir yolgeçen hanı haline geldi. Gördüğümüz şu: Suriyeli sığınmacı artarak devam edecek. Afganistan’dan da gelenler var. Bunları nereye yerleştireceksiniz? Türkiye’nin demografik yapısı bozuluyor. Yarın bu........

© Turkish Forum


Get it on Google Play