We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

AKP’nin Seçim Hezimeti

7 1 0
20.06.2019

Seçim akşamı Ekrem İmamoğlu kararlı ve dik bir duruş sergileyip AKP’ye meydanın boş olmadığını göstermeseydi, önceki seçimlerde olduğu gibi “Atı alan Üsküdar’ı çoktan geçmiş” olacaktı. 31 Mart seçimleri çaldırmayınca kazanılacağının ispatıdır.

Üç bin oyla Yıldırım’ın kazanabildiği seçimi, onüç bin oyla İmamoğlu’nun kazanamaması, aynı kurulun saydığı tek zarftan çıkan 4 oydan sadece birinin iptal edilmesi, seçim sonrası partilerin ilan ettikleri -toplamı yüzde yüzün çok üzerinde- hayali oy oranları; dünya matematiğine mizahi bir boyut getirdi. Matematikte kesin kabul olurken, “genel kabul gören oy oranları” en yetkili ağızlardan söylendi (!)

A.A. Üsküdar yolunu açık tutmak için her seçim yaptığını yaparken, bu seçim suçüstü yakalandı. “Kızını bile inandıramadığı” seçimde, “Hiç bir şey olmasa bile kesin bir şeyin olduğu” şeklinde insan zekasını zorlayan, deli saçması açıklamalar yapıldı. Mazbatayı vermemek için her türlü yol denendi. Vicdanların kabul etmediği bir şekilde de seçim iptal edildi. Yıllardır unuttukları ise: hakkın güçlüye değil, HAKLIYA verildiği devlete HUKUK DEVLETİ dendiğiydi! Bir de önceden seçim ya kazanılır ya kaybedilirdi. Şimdi “murdar“da olabildiğini öğrendik.

AKP’nin “seçim zaferi” KOCA BİR YALANDIR! Partiler bazı yerlerde yasadışı ittifak, bazı yerlerde ayrı ve bazı yerlerde hiç seçime girmemişken; Türkiye geneli oy oranlarını belirlemek nasıl mümkündür? Türkiye geneli oy oranlarını kim, nasıl ve neye göre tespit edebilmiştir?

Genel........

© Turkish Forum