We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Uyuyan hücre hayalet Babacan ve Serok Ahmet harekete geçirildi

35 159 0
13.09.2019

Yeni bir parti kuracak kişilere “neden parti kuruyorsun?” demek, demokrasi kavramı içinde şık kabul edilmez. Ama yeni bir parti kuranlara, kuracak olanlara misyonları ne olacak, ilişkileri kimlerle, amaçları neler bunları sormak da kamusal bir görevdir. Nihayetinde parti kuran herkes Türkiye’yi yönetmeye taliptir. Bunlar içinde kötü emeli olanlar olduğu gibi, ülkeye hizmet odaklı hareket edenler de olabilir. Mesela, HDP’ye ülkeye hizmet etmek isteyen bir siyasi parti denilebilir mi? Diyecek akıl sahibi olacağını sanmıyorum.

HDP gibi kimi partiler ülkeyi bölmek için kurulurken, bazı partiler de parti bölmek, muhatabı partiyi zafiyete uğratarak küresel projeler için kurulmaktadır. MHP’yi bölmek isteyenlerin İP’i kurdurduğu gibi, AKP’yi bölmek isteyenlerin Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nu parti kurmaya teşvik etmesi de böyle bir şeydir. Tarihte siyaset dizaynı her daim olmuş ve bundan sonra da olacaktır.

Siyasette daha iyiyi, daha güzeli, daha çok hizmeti arayan kimseye bir sözümüz olmaz. Ama “Ali Babacan Tekstilin” binasında İngiltere Büyükelçisi ile gizli saklı hazırlık yaparsanız da buna kimse iyi gözle bakmaz.

Ali Babacan, Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcılığı görevinden ayrıldıktan sonra tekrar bu göreve getirilmeyince ortadan kaybolmuştu. Adeta bir hayalete dönmüştü. Resmi sosyal medya hesabından yaklaşık 5 yıldır Türkiye’nin bir meselesi hakkında bir twit atıp düşüncesini yansıtmamış birisi, bugün Türkiye’ye “kurtarıcı” diye sunuluyor.

Son beş yıldır neredesin, ne yedin, ne içtin, kimlerle düşüp kalktın belli değil…

Ali Babacan son beş yıldır hayalet olmayı tercih etti ama onun adına birileri bu son beş yıl içinde hep senaryolar yazdı. Yok, “Ali Babacan cumhurbaşkanı adayı olacak”, yok, “Ali Babacan, CHP’ye katılıp, milletvekili adayı olacak”, yok, “Ali Babacan, ekonominin başına geri geliyor” gibi haberlerle, ruh çağırma........

© Türkgün