We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türkiye Cumhuriyetini yıkmaya çalışanların kalemleri!

18 40 0
21.09.2019

Cumhuriyeti kuranlarla yola çıkıp, Cumhuriyeti yıkmaya çalışanların sesi, soluğu ve sözcüsü olan Cumhuriyet gazetesinde geçtiğimiz günlerde Örsan K. Öymen isimli bir yazarın basit, pespaye bir yazısına denk geldim.

Yazıdaki bir bölüm aynen şöyle:

“Türkiye’yi çağdaş uygarlık seviyesinden uzaklaştırarak emperyalizme en büyük desteği veren AKP’nin yedek lastiği olan Bahçeli, CHP’ye emperyalizm dersi verecek son kişidir! 1970’lerde CIA destekli Kontr-Gerilla’nın taşeronluğunu üstlenerek emperyalizme en büyük desteği veren MHP, CHP’ye emperyalizm dersi veremez! Emperyalizmin 7/24 bekçiliğini yapan MHP’nin ve Bahçeli’nin bu konularda söyleyecek hiçbir sözü olamaz!”

“AKP’nin yedek lastiği olan Bahçeli” cümlesini yazan trol zekânın her şeyden önce kendilerinin terör örgütü PKK’nın, YPG’nin, DHKP-C’nin hangi yedek organı olduğunu bilmesi gerekmiyor mu?

CHP mi onlara yedek parça yoksa onlar mı CHP’ye yedek parça olmaktadır?

1980 öncesi Rusya’ya, Çin’e beynini ve bedenini satmış olanların, şimdi silahı ABD’den alan terör örgütü PKK ile birlikteliğine bakmadan emperyalizmin her çeşidine karşı milli duruşu olan MHP ve Lideri Devlet Bahçeli’yi bu cümlelerle muhatap etmek solun şizofren halinden başka bir şey değildir.

1980 öncesi Ülkücülerin milli duruş sloganı bile “Ne Amerika, ne Rusya, ne Çin… Her şey Türk’e göre, Türk tarafından, Türklük için” şeklinde iken, günümüzde ABD’nin tonlarca silahla beslediği terör örgütü YPG’yi “Vatanını korumaya çalışan bir oluşum” şeklinde gören CHP’nin pespaye zihniyetli yazarı, aslında kendi sözleriyle bumerang gibi kendi zihniyetini vurmaktadır.

CHP’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk “Türkiye........

© Türkgün