We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türkgün çelik gibidir iftiralarınız bükemez!

25 199 0
14.07.2021

Bu aralar Türkgün gazetesi haberleriyle, yazılarıyla, polemikleriyle, maruz kaldığı medya saldırıları, fitneleri ve yalanlarıyla gündemde bir hayli tartışılır oldu. Bu aynı zamanda Türkgün’ün gücünün etkisine işaret ediyor. Dostlar Türkgün’ü referans gösterip propagandasını güçlendirirken, düşmanlar ise Türkgün’ün medya etkisini kırmak için sürekli itibar suikastı yapıyorlar.

Türkgün gazetemizle ilgili son günlerde yoğunlaştırılmış tartışmalar, iftiralar, yorumlar Türkgün gazetesinin aldığı reklamlar üzerinden şekillenmektedir.

Bu tartışmayı Gazete Duvar isimli sol bir haber sayfasının Kenan Şener isminde bir yazarı başlattı.

Kenan Şener, Gazete Duvar’daki Türkgün gazetesiyle ilgili ilk yazısında “Kamu bankalarının en çok reklam verdiği gazetenin MHP’nin yayın organı olarak bilinen Türkgün gazetesi olması dikkat çekici bir sonuç. Bu sonuçla birlikte Türkgün’ün diğer gazetelerden daha fazla gelir elde ettiğini söyleyemeyiz. Her gazetenin reklam tarifesinin farklı olduğu akıldan çıkarılmamalı. Ayrıca, süreklilik arz eden reklamlarda birim santime düşen reklam maliyetinin daha düşük olduğu biliniyor. Yani Türkgün’e reklam vermenin daha az maliyetli olduğu, ancak birim toplamının yüksek göründüğü savunulabilir. Buna karşın reklamın reklam verene maliyeti ve gazetenin o reklam verenden elde ettiği gelir açıklanmadıkça aktarılan kamu kaynağı için tek belirleyen sütun-santim verisidir.” cümlelerini kullanarak tartışmaların fitilini ateşlemişti.

Daha sonra Türkgün gazetesi yönetimi kendisine sağlıklı ve gerçek bilgileri sununca yazar Kenan Şener “Yazıda aktardım ama yanlış anlaşılmasın yineleyim. En çok reklam alanı satan gazete en çok kamu kaynağı alan gazete değil. Türkgün sütun-cm’de birinci görünse de reklam bütçesi çok düşük. TL bazında da bilgiler aldım bir sonraki yazıda aktaracağım” ifadeleriyle düzeltme yapmıştı.

Gazete Duvar yazarı Kenan Şener, bu konuda yazdığı ikinci yazısında da ”Gazetelerin reklamlarını incelediğimiz önceki yazıda görmüştük ki kamu bankaları en çok reklamı MHP’nin gazetesi olarak bilinen Türkgün’e vermiş. Yayın hayatına 2 yıl önce başlayan gazetenin yaklaşık 11 bin tirajı var. Reklam birim ücretinin çok düşük olması doğal. Bunu yazıda belirtmiş ve “en çok reklam alanı” satan gazetenin kamudan “en çok gelir elde eden” gazete olmayabileceğini vurgulamıştım. Türkgün yetkilileri “kamu bankalarını hortumlayan gazete” olarak görünmekten rahatsız olduklarını ilettiler. Bu rahatsızlığı ben de........

© Türkgün


Get it on Google Play