We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Tombalak Yaşar, HDP'ye ne zaman geçeceksin

79 148 18
30.06.2020

Böyle basit, pespaye bir ağızla MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’yi MİT mensubu olmakla suçluyorsun. Madem Başbuğ Türkeş sana böyle bir mektup gönderdi. Anavatan Partisinden istifa edince niçin MHP’ye katıldın ve 3 Kasım 2002 seçimlerinde niçin MHP milletvekili adayı oldun? 2013 yılında MHP Grup Toplantılarına katılarak niçin MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin konuşmalarını alkışlıyordun? Yoksa sen de mi MİT görevlisisin Tombalak Yaşar?

Tombalak Yaşar yine boş durmuyor. MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığı yapması için neyi ağzına uzatsalar ona konuşuyor. Gerçekten kiloda ağır ama taşıdığı sıfatlar açısından çok hafif bir adammış…

Tombalak Yaşar, bu ülkede milletvekilliği, bakanlık, siyasi parti genel başkanlıkları yaptı ama bu sıfatların ağırlığını hiçbir zaman kaldıramadı.

Bir kere rüzgârgülü gibi sürekli partilerden partilere dönen birinin ağırlığı da, güvenilecek karakteri de zaten olmaz. Sürekli hatırlattım ama ne çeşit fırıldak olduğunu anlayın diye gezdiği partileri tekrar tekrar hatırlatıyorum.

1980 öncesi Başbuğ Alparslan Türkeş’in yanında MHP’de siyasete başladı. 1980 sonrası yağlı siyaseti görünce Anavatan Partisi kurulduğunda soluğu hemen Turgut Özal’ın yanında aldı. Anavatan Partisinde Mesut Yılmaz ile yol yürürken kendisini milletvekili, bakan yaptığı halde onunla ters düşüp Anavatan Partisinden istifa ettikten sonra, MHP’ye katıldı ve Sayın Devlet Bahçeli’nin Liderlik yaptığı MHP’den, Yalova Milletvekili adayı oldu.

MHP’den milletvekili seçilemeyince MHP’yi de hemen satarak ‘’Artık MHP ile hiçbir bağım kalmamıştır. Partinin üyesi olmadığım gibi büyük kongreye bile gitmedim, ama bu benim siyasetten uzak duracağım anlamına gelmez. Siyasete devam edeceğim, ama şu an herhangi bir partiye girmeyi düşünmüyorum. Zaten halkın da yüzde 65’i siyasi partilerden uzak duruyor’’ açıklamasını yapmıştı.

Hiçbir sözünde durmayan Tombalak Yaşar “Bir partiye girmeyi düşünmüyorum” sözünde de durmayarak bu sefer “Hizmetin ve makamın büyüğü küçüğü olmaz” diyerek Mehmet Ağar’ın Genel Başkan olduğu DYP’ye katılmış, DYP’de de belediye başkan adayı olmuştu. Daha sonra rüzgârgülü yine dönmeye devam etmiş, bu sefer “Türkiye’nin esas sorunu iktidardan ziyade muhalefetin olmayışı sorunudur” diyerek Hüsamettin Cindoruk’un kurduğu Demokrat Türkiye Partisinin başına geçmişti. Sonra partinin adını “Hürriyet ve Değişim Partisi” olarak değiştirerek az da kendini öyle tatmin etmişti.

Sonra Hürriyet ve Değişim Partisini kapatıp, Yaşar Nuri Öztürk’ün kurduğu Halkın Yükselişi Partisine katıldı. Sonra ne yaptıysa oradan ihraç edildi.

Bir ara da Tuncay Özkan’ın kurduğu ve genel başkanlık yaptığı........

© Türkgün