We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Terör örgütlerini müttefik ve stratejik ortak yapan ABD!

13 22 0
22.10.2019

Sorsan, adı Türkiye’nin stratejik ortağı, müttefiki… Ama yıllardır Türkiye’ye yapmadığı emperyalist kahpelik kalmadı. ABD’nin meselesi, başına kimin geldiğinden ziyade, karakterinin bu kahpeliklere müsait olmasıdır. Şimdi her şeyi akli dengesi bozuk, ruh hastası görünümü veren Trump’a yüklemek haksızlık olur.

Geriye dönük ABD başkanlarına baktığınızda da hep Türkiye’ye düşmanlıklarını görürsünüz. Bir önceki ABD Başkanı Obama, Trump’a göre aklı başında görünüyordu da ne yaptı? Hatta “Adı Hüseyin, Müslüman biri ABD’ye başkan oldu” diye Türkiye’de kurban kesenler bile olmuştu. O da başkanlığı sırasında terör örgütü PKK’ya sahip çıktı, o da Ermeni soykırım iddialarında Türkiye’yi suçladı. Geriye dönük ABD başkanlarının siciline bakın, hiçbir konuda Türkiye’nin ne stratejik ortağı olmuşlar, ne de müttefik gibi davranmışlardır.

Trump sadece ABD’nin klasik politikalarını uyguluyor. Karakterinde ve akıl sağlığında bozukluklar olduğu için, onunkiler daha çok dikkat çekiyor.

ABD yıllardır terör örgütü PKK’yı koruyor, besliyor ve yönlendiriyor. Ama eskiden bunu gizli saklı yapmaya çalışıyordu. Trump dönemi ile birlikte bu gizlilik tamamen ortadan kalktı. Trump göreve gelir gelmez, terör örgütü PKK’ya konvoylarla tonlarca silah yardımı yaptı. Terör örgütü PKK’ya ordu kurmaktan bahsetti. Bu tutumu da aynen devam ediyor.

ABD, terör örgütü PKK’yı ABD ordusunun bir parçası........

© Türkgün