We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Siyasi şizofren Zeybek yine durmuyor!

74 224 25
13.09.2021

Tarihe “en çok parti kimliği taşımış adam” olarak geçen Namık Kemal Zeybek isimli siyasetteki rüzgârgülünü ne zaman bir ekranda, gazetede, dergide, haber sayfasında görsem inanın kimyam bozuluyor. Çünkü yalanlarını, iftiralarını, dönekliklerini, tutarsızlıklarını, MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığına dair misyonunu sergilerken görünce inanın tiksintim en üst düzeye çıkıyor.

Namık Kemal Zeybek bende böyle tiksinti yaratan 5-6 kişiden biridir. Diğerlerin de bundan hiçbir farkı yok zaten. 2005 yılından beri kendisini defalarca rezil eden yazılar yazdım. İnanın bana mısın demedi… Adamda öyle bir ego, öyle bir kibir, öyle bir yüz derisi var ki hiç oralı olmuyor. Yine rezil olma pahasına bildiğini okuyor.

En son sahibi Rus olan Independent’in Türkçe sayfasına konuşmuş…

Onun için MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığı yapabileceği yer olsun yeter ki…

Neyinizi mikrofon olarak uzatırsanız ona konuşur muhakkak…

Başbuğumuz Alparslan Türkeş döneminde başlattığı, MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli dönemi devam ettirdiği “MHP düşmanlığından” bir türlü vazgeçmiyor.

Independent’in Türkçe sayfasında da yine aynı huyunu devam ettirmiş… Saplantılarını, takıntılarını ve düşünce sapkınlıklarını kendince tatmin etmeye çalışmış…

Röportajında yine bir tane tutarlı, ahlakla bezenmiş, kaliteli cümle kuramamış… Böyle bir karakterle de kurması mümkün değildir.

Namık Kemal Zeybek röportajında her zaman kullandığı “Çizgi diye bir şey kaldı mı yahu ortada. Ne çizgisiymiş bu yani. MHP Devlet Bahçeli geldikten sonra Alparslan Türkeş’in çizgisinden hızla uzaklaştı” cümlelerini yine kurmuş…

Bir başka yazımda onun bu tür cümleleri için “Bu adamın ömrü ‘MHP bitti’ demekle geçti. 44 yaşında da ‘MHP bitti’ diye açıklamalar yapıyordu. Yaşı 75 oldu hala ‘MHP bitti’ diyor” diye yazmıştım. 77 yaşına geldi yine devam ediyor.

Başbuğ Türkeş’ten dem vuran Namık Kemal Zeybek’in o meşhur Başbuğ Türkeş ve MHP düşüncelerini tekrar hatırlatalım o zaman…

Hürriyet Gazetesi’nde, 3 Temmuz 1988 günü “Pazar Sohbeti” adı altında Emin Çölaşan’la yapmış olduğu bir söyleşi var ki, böyle bir söyleşisi varken MHP’nin adını bile ağzına almaması lazım. Utanması, susması lazım… Ama adamın gerçekten ya akli dengesinde bir problem var ya da pişkinlikte zirve bir karakterin sahibi…

33 yıl önce bakın o röportajda neler söylemişti. Soru ve cevapları çok dikkatli okuyun.

“Emin Çölaşan:

- MHP ve Ülkücü kuruluşları biraz eleştirsenize. Koptuğunuza göre bir sebebi olması gerekir.

Namık Kemal Zeybek:

- Bir kere ben, bunu kopmak diye almıyorum. MHP bitti, misyonunu tamamladı ve tarihteki yerini aldı diye bakıyorum. Bugün artık MHP diye bir şey olduğuna inanmıyorum. MHP belli bir görev yapmıştır ve tarihteki yerine intikal etmiştir.

Emin Çölaşan:

- Peki ama bugün o partinin devamı olan MÇP var. Eski MHP takımının bir bölümü, Başbuğ Türkeş’in liderliğinde yine orada toplanıyor. Acaba Ülkücü Hareket de bitti mi?

Namık Kemal Zeybek:

- Ülkücü Hareket diye bir şeyi de ben bugün mevcut saymıyorum.

Emin Çölaşan:

- O da MHP gibi tarihe mi karıştı?

Namık Kemal Zeybek:

- Evet… Ülkücü Hareket de görevini yapmış, çok ciddi ve vatansever kadrolar yetiştirmiş ve tarihe karışmıştır. 1980’den sonra kendisine “Ülkücü” diyen bir hareket zaten görünmüyor.

Emin Çölaşan:

- Yani Türkeş artık devrini tamamladı mı?

Namık Kemal Zeybek:

- Hizmet tamamlanmıştır. Türkiye........

© Türkgün


Get it on Google Play