We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Serok Ahmet meselesi, Türkiye'nin meselesidir!

25 55 0
17.09.2019

Türk siyaseti üzerinden Türkiye’yi istedikleri projelere göre yeniden şekillendirmek isteyenler harekete geçti. MHP lideri Devlet Bahçeli de bu manada öne çıkan Ahmet Davutoğlu’nu “Partisinden istifasıyla tıynetine ve kulağına fısıldanan gizli gündeme uygun olanı yapan Serok Ahmet” şeklinde işaretlemişti.

Bu işaretlenme üzerine medyaya “Davutoğlu cephesinden Bahçeli'ye "Serok" yanıtı” başlıklı haberler düştü.

Davutoğlu cephesi sağdan say beş kişi, soldan say beş kişi olduğu için “Serok Ahmet” cevabını eski AKP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cihan Öztunç sosyal medya hesabından şu şekilde vermiş:

"Serok, Kürtçede başkan demektir, Sn. Bahçeli tıynetine uygun olarak bu ifade üzerinden Sn. Davutoğlu ile istihza ediyor. Hocamıza bu meseleyi sorduğumda şöyle cevap vermişti... Bize yurt dışına çıktığımızda president denmesini mesele etmeyenler, kendi vatanımızda yaşayan Kürt kardeşlerimizin kendi dilleriyle serok diye hitap etmesinden rahatsız oluyorlar. Bu bize sadece mutluluk verir.. Elhamdulillah".

Ama mesele, Cihan Öztunç’un belirttiği gibi bu kadar masum değil.

Ahmet Davutoğlu’nun "Bana 'Serok Ahmet' derler. “ dediği günlere baktığımızda, bize tek hatırlattığı terör örgütü YPG-PYD ile olan samimiyetidir.

“Kobani’ye buradan selam ediyorum. Kobani’deki her kardeşlerimin alnından öpüyorum.” diyerek o bölgede eylem yapan YPG’li teröristlere gösterdiği sıcaklık ve PYD’nin başındaki terörist Salih Müslim için söylediği "Biz satranç oynamayı bilen insanlarız. Selahattin Demirtaş'a 'Bak' dedim 'Yarın bizden Kobani'ye yardım isteyemezsiniz, eğer tezkereye hayır derseniz. Aynı gün Salih Müslim'i Türkiye'ye getiriyoruz. Bakın kaç jest arka arkaya. Bir anlamda 'meşru görüyorum seni' diyoruz." şeklindeki ifadelerine dayalı Serok Ahmet sıfatını hem kendi kazanmış, hem de kendi kabullenmiştir. Bizlere de ona “Serok Ahmet” sıfatının yakıştığını belirtmek düşüyor.

Mesele ona Kürt kardeşlerimizin “Serok Ahmet” demesi değil ki?

Serok Ahmet’in, teröristleri meşru görmesi, onlara selam göndermesi, onları alnından öpmesidir.

Ahmet Davutoğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı iken Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş yıl dönümünde silah yüklenmiş peşmergeleri sınırdan geçirip, Türkiye üzerinden Kobani’deki YPG’li teröristlere yardıma gönderen kişi olarak tarihe geçmiştir.

Teröristbaşı Öcalan’a yer sofrasında arkadaş olacak kadar ona........

© Türkgün