We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sen neymişsin be abi?

36 25 0
25.09.2019

İP isimli partinin yabancı damadı konumundaki Koray Aydın’ın, Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’le olan röportajını okudum. Bir bölümünde şunları söylüyor: “Mahalli seçimler öncesinde Genel Başkanımız Meral Akşener, hükümete nasıl darbe vurulacağı konusunda çalışma yaptırdı. Kendisinden randevu aldı. Ben de gece yarısı basın görmesin diye garaj kapısından girip Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettim. Baş başa görüştüm. Genel Başkanımızın hazırladığı dosyayı verdim. Bunun bir mahalli seçim olduğunu belirtip, ‘AKP, gücünü yerel yönetimlerden alıyor. Kalelerinin yıkılması halinde gücü büyük ölçüde kırılacaktır’ dedim. Kılıçdaroğlu, buna çok yakınlık gösterdi. O da bir isim belirledi ve basının haberi olmadan çalışmayı geliştirdik.”

Bu cümleleri kuran Koray Aydın geçen sene de “Bana kalsa CHP ile ittifak yapmazdım” diyen kişidir aynı zamanda…

“Hükümete darbe vurma adına, gece yarısı garajlardan girmeler…” Yardımcı figürandaki şu aksiyona bakar mısınız. Koray Aydın’ın bu hikâyelerini dinleyince, Mazhar- Fuat-Özkan (MFÖ) tarafından söylenen “Peki Peki Anladık” şarkısını mırıldandım.

“Peki peki anladık
Her şeyden sen anlarsın
Peki peki anladık
Her şeyi sen bilirsin
En güzel grubu sen kurdun
En güzel ritmi sen buldun
İlk önce sen başlattın
En önce sen yavaşlattın
En uzağa sen gittin
En çabuk da sen döndün
Peki peki anladık
Sen neymişsin be abi!
Peki peki anladık”

“Dava Nöbetinde Bir Ömür” nutukları atıp, CHP’yi PKK’nın sözcüsü, HDP’nin yoldaşı yapmış Kemal Kılıçdaroğlu’na gece yarısı garajdan girip ulaşmayı kahramanlık olarak anlatan bir noktaya düşmek…

Ne hazin bir son… Gece yarısı CHP Genel Merkezi’ne gitmişken “YPG terör örgütü değil,........

© Türkgün