We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sağlık üzerinden fitneler, dünü hatırlattı!

30 135 9
02.09.2021

Türkiye’deki kalitesi, zekâsı düşük, her olayı krize, kaosa çevirmeye çalışan, “iktidar düşsün” diye her türlü emperyalizm laboratuvarında kobay olmaya hazır ve bu uğurda her türlü siyasi tezgâhın figüranı olan muhalefet bir türlü bu hâlinden vazgeçmiyor. Muhalefet, bu profiline ve karakterine uygun ne varsa sürekli onu uygulama peşindedir. Her türlü iftira, fitne, akıl almaz senaryolarına saniye ara vermeden devam ediyorlar. Hedeflerine ulaşabilmek için hiçbir ölçü, ilke tanımıyorlar.

Cumhur İttifakı’nı yıkabilmek, onu zayıflatabilmek adına her türlü kara propagandayı yapan muhalefetin son dönem yoğunlaştığı konu “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlığı” ve bu sağlık meselesi üzerinden yaratılan kirli bilgilendirmelerdir. Bir de son günlerde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile gizli bir görüşme gerçekleştirerek “AKP’nin Cumhurbaşkanı adayı sen ol, Anayasa’da küçük bir değişiklik yapalım, başbakanlık sistemini getirelim, ben de seçime partimin başında gireyim” şeklinde adaylık teklif ettiği yalanını piyasaya sürdüler.

Bu tür haberleri niye çıkarıyorlar?

Çünkü zillet ittifakına hâlâ Abdullah Gül’ü aday yapma baskısı sürüyor ve Abdullah Gül’ü bir güç gibi gündemde tutup akıllarınca elini güçlendiriyorlar. Diyecekler ki “Bakın Cumhurbaşkanı Erdoğan bile bu gücün farkında ona adaylık teklif ediyor.”

Tabii Abdullah Gül’e adaylık teklifinin yapıldığı yalanı yayılırken eş zamanlı bir şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlık problemleri olduğu ve bunun kendini zorladığı durumu da yayılıyor. İki haberi yan yana okuyanlara bir algı yaratmaya çalışıyorlar.

Türk-İslam düşmanı CHP’nin payandası olan Temel Karamollaoğlu’nun geçtiğimiz hafta “Tayyip Bey hakikaten rahatsız, sağlık açısında söylüyorum. Yürümesinden tutun konuşmasına kadar, o da bir arayışın içerisinde” şeklinde yaptığı açıklamayla başlayan “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlığı” üzerinden tartışmalar hâlâ devam ettiriliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz cumartesi günü Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Djukanovic’in daveti üzerine Karadağ’a gitmişti. Orada da sağlık fitnesi durmadı ve “Erdoğan’ın Karadağ’da kalbinden rahatsızlandığını, hastaneye yatırılması gerektiği düşünülerek özel bir hastanenin bu durum için ayarlandığı” yalanı da servis edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm bu “hastalık propagandaları” sonrası onlarca programa, yurt içi ve yurt dışı gezilerine katılmıştır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında sağlık yönünden başlatılan kara propagandalara bakınca geçmişte ameliyat olduğunda FETÖ’nün nasıl harekete geçtiği günler aklıma geldi. Çünkü birinci ve ikinci ameliyat esnasında hep bir tezgâh devreye girmişti. O günlerde bu tezgâhları ortaya çıkaran yine MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli olmuş ve “Yapılan açıklamalar, Başbakan’ın sağlık sorunu yaşadığı bir sırada, partinin kuruluşu, tek başına iktidar oluşu, hükûmet aşamalarında bir arada olan şahsiyetler arasında bir gerginliğin........

© Türkgün


Get it on Google Play