We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ormanlarımızı şeytanın çocukları yakarken susanlar

41 260 254
03.08.2021

28 Temmuz - 2 Ağustos 2021 tarihleri arasında Türkiye’nin birçok yerinde 119 orman yangını meydana geldi. 119 orman yangınının eş zamanlı başlaması doğal olarak bir kundaklama ve sabotaş ihtimalini yüksek kılıyordu ki, “Ateşin Çocukları” isimli PKK’lı teröristler bu orman yangınlarını da üstlendi.

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’nin birçok bölgesinde yakılan ormanları da terör örgütü PKK içindeki bu “Ateşin Çocukları” isimli terörist grup üstlenmiş ve “Türkiye’de yüzlerce hektarlık ormanı kül edeceğimizi peşinen söylüyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.” açıklamasını yapmıştı. Biliyorsunuz PKK elebaşı Murat Karayılan isimli yaratık geçtiğimiz yıl teröristlere “2-3 genç bir araya gelerek eylem yapabilir. ‘Silahımız yoktur’ diyebilirler. Silahları çakmak ve kibrittir. Onlar da çakmak ve kibritle mücadele edebilir” talimatı vermişti.

PKK’nın başındaki teröristbaşı Murat Karayılan teröristlere “Ormanları yakın” talimatı veriyor, “Ateşin Çocukları” denilen emperyalizm köpekleri Türkiye genelinde yaktıkları ormanları teker teker isimlendirerek listeliyor. Ama Türkiye’deki muhalefet işin ucu kendi ortakları HDP’ye dokunacağı için bunu görmezlikten geliyor.

“Ateşin Çocukları” adını kullanan alçaklar aylardır yine yaktıkları arabaları, fabrikaları, iş yerlerini, çiftlikleri, ormanları, bahçeleri isim isim, konum konum yayınlıyordu. Bir de özellikle yanan yerlerin AK Partililere ve MHP’lilere ait yerler, araçlar olduğunu özellikle vurguluyorlardı.

119 orman yangınının yaşanmasından sonra Ateşin Çocukları isimli terör örgütü yine “Öfke ve intikam hareketimizi ateşler içinde kalan şehirler, kül ve dumanla kaplanmış gökyüzü, alevler içinde kalan dağ ve ovalarınızda göreceksiniz. Arabalarınızı, işyerlerini, ekin arazilerinizi ve şehirlerinizi ateşler içinde bırakacağız.” (1 Ağustos 2021) açıklamasını yaparak orman yangınlarını üstlendi.

Hadi bu orman yangınlarının 2-3 tanesi ihmalden, 3-4 tanesi havaların aşrı ısınmasından dolayı çıktı diyelim… Ama 119 orman yangınının eş zamanlı aynı sebeplerle çıkması mümkün değildir. O yüzden kundaklama ve sabotaş olayında “Ateşin Çocukları” isimli PKK’lı şeytanın çocuklarının kabullendiği “Türkiye’yi ateşe veren o el bizim” açıklaması adresi netleştirmiştir. Terör örgütü PKK içindeki terör uzantısı olan “Ateşin Çocukları” 2019 yılında da, 2020 yılında da Türkiye genelindeki tüm orman yangınlarını il il, ilçe ilçe liste yayınlayarak üstlenmişlerdi.

O günlerde de bu şeytanın doğurduğu “Ateşin Çocuklarının” üstlendiği orman yangınlarını görmeyenler, bu son orman yangınlarını üstlenmesini de görmemektedir.

Mesela onbinlerce insanın ölümünden sorumlu olan, kundaktaki bebeğe dahi kurşun sıkan terör örgütü PKK’nın sözde üst düzey yönetimini Kandil’de ziyaret edip “Bir iki küçük not: Kandil’de doğaya........

© Türkgün


Get it on Google Play