We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Oğuz Kaan Salıcı'nın Türkmen sallamaları

45 148 1
10.09.2021

Nasreddin Hoca’nın yanında seslice yellenen biri, kabahatini örtbas edebilmek için ayağını tahtaya sürtmeye başlamış. Hoca gülümsemiş;

- Haydi sesini uydurdun diyelim. Ya kokusunu ne yapacaksın?

Barzani’ye heyet gönderen CHP, tepkiler gelince Nasrettin Hoca fıkrasındaki gibi sesi uydurmaya çalışıyor ama kokusunu ortadan kaldırmakta oldukça zorlanıyor. Barzani’ye giden CHP’lilerin heyet başkanı Oğuz Kaan Salıcı, dönüşte çeşitli sesler çıkararak siyasi yellenmelerinin kokusunu ortadan kaldırmaya çalıştı.

Oğuz Kaan Salıcı, Barzani ziyaretlerine yönelik tepkileri azaltmak için gezilerinin bir başka gündeminin de Türkmenler olduğu yalanlarını şu cümlelerle anlatmaya çalıştı.

“Erbil ve Kerkük’te Irak Türkmen Cephesi yetkilileri ve Türkmen Reform Partisi ile buluştuk. Hükümette Irak Türkmen Cephesi temsilcisi olan etnik oluşumlardan sorumlu bakan ile görüştük.

“Erbil’de Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nde Erbil ve Kerkük’te ise Irak Türkmen Cephesi nezdinde görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Irak’taki Türkmen kardeşlerimizin kamuoyunun da duymasını istedikleri talepleri var.”

Bu sözleri duyunca “Bak sen, CHP’nin günahını almışız, adamlar Türkmenler için de gitmiş” diyeceğiz herhâlde…

Adından bile utanmayan Oğuz Kaan Salıcı sallıyor…

O zaman soralım “Türkmen kardeşlerimiz” sizin için çok değerli ise........

© Türkgün


Get it on Google Play