We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Meral Akşener'in vıcık vıcık benzetmeleri!

37 253 2
03.09.2021

Aşık Seyrani diyor ya “Kedi var aslanın yerini tutmuş, aslan var adına kedi söylenir.”

Ekrem İmamoğlu’nu Atatürk’e benzeten embesil bir sözde sanatçıdan sonra, Ekrem İmamoğlu’nu Fatih Sultan Mehmed Han’a benzeten bir siyasetçi daha ortaya çıktı.

Ve cıvık cıvık şu cümleleri kurdu:

“1453, Fatih Sultan Mehmet aynı senin gibi dedi ki; ‘Ya İstanbul beni alır, ya ben İstanbul’u alırım. Bizans’a, Avrupa’ya rağmen, Haçlılara rağmen ya İstanbul’u alırım ya İstanbul beni alır. İki kararlı lider ve İstanbul alındı.”

Bu cümlelerin sahibi yerel seçimlerde CHP ve HDP yanında Ekrem İmamoğlu’nu destekleyen, seçimleri kazandıktan sonra partisinin genel merkez yöneticilerini şef, müdür olarak İBB’ye yerleştiren ve Ekrem İmamoğlu’nun belediye başkanlığındaki çapsızlıklarına, vizyonsuzluğuna, ihanetlerine susan Meral Akşener’e ait…

İstanbul’da oy veren CHP’liler bile oy verdiğine bin pişman ama Meral Akşener’in siyasi cıvıklığı onu Fatih Sultan Mehmet yapmaya yetti.

Gemileri karadan yürüterek İstanbul’u Bizans’ın elinden alan, çağ açıp çağ kapatan büyük devlet adamı ve komutan Fatih Sultan Mehmed Han’ı daha otobüsleri yürütmekten aciz Ekrem İmamoğlu ile bir tutmak sanırım büyük şizofrenlik bir durumdur.

Böyle bir benzetme gafletinde bulunan Meral Akşener aynı zamanda Ekrem İmamoğlu’na oy vermeyen İstanbul seçmenine de “Haçlı, Bizans” benzetmesi yaparak başka bir hakarete de imza atmıştır. Oysa Bizans politikalarını uygulayanlar bizzat kendileridir. İşin tuhaf tarafı ise Meral Akşener’in Fatih Sultan Mehmed’e benzettiği Ekrem İmamoğlu için Yunan medyası da seçimi kazandığında “İstanbul’u fetheden Yunan”, “Pontus kökenli bir Rum” ve “Bizim çocuk” manşetleri atmıştı. Hadi diyelim bu Yunan medyasının Türkiye üzerinde bir fitne propagandası... Ya Ekrem İmamoğlu’nun Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul içindeki en büyük emaneti olan Ayasofya’nın ibadete açılması tartışmalarının yaşandığı günlerde........

© Türkgün


Get it on Google Play