We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kedi kavgasından etnik fitne ateşi yakan siyasi kalleşler!

31 186 19
04.08.2021

Etnik fitne ateşi yakmak için her fırsatı deneyenler, fırsat yaratmak için her şeyi malzeme olarak görenler, toplum içinde bu hedeflerini başarıya ulaştırmak için bir çıkış yolu arıyorlar. Bu manada yıllardır en büyük hedefleri Türk-Kürt çatışması çıkarmak olan emperyalist güçler ve içimizdeki uzantıları bir türlü başarılı olamadı. Bu ülkedeki kardeşlik şuurunun gücünden dolayı bundan sonra da başarılı olmaları mümkün değildir. Türk’ü Kürt’ten, Kürt’ü Türk’ten dünyanın hiçbir gücü ayıramaz.

Türkiye üzerinde etnik fitne ateşi yakmak için PKK isminde bir terör örgütü kurdular. Kurulduğu günden bu yana sürekli ölüm üzerine terör eylemi gerçekleştirirler ve eylemlerini de sanki Kürtleri savunuyormuş, onların temsilcisiymiş gibi yaparlar. Bu etnik fitne üretimi olan PKK bile bir gün olsun Türk-Kürt kardeşliği üzerine gölge düşüremedi. Çünkü Türk milletinin feraseti, fazileti ve milli şuuru düşünülen ve hedeflenen karanlık oyunların farkındadır.

Son yıllarda HD(P)KK merkezli, CHP destekli bir etnik fitne ateşi yakma seansları düzenlenmektedir.

Antalya’da Kürtlere ırkçı saldırı…

Ankara’da Kürtlere ırkçı saldırı…

Sakarya’da Kürtlere ırkçı saldırı…

Afyon’da Kürtlere ırkçı saldırı…

Bu ve benzeri başlıkları HD(P)KK açıyor, içini CHP’liler dolduruyor.

En son açtıkları konu başlığı da “Konya’da Kürtlere Irkçı Saldırı” şeklinde olmuştur. Konya’da 11 yıldır husumetli olan iki ailenin kavgasında maalesef 7 Kürt kökenli vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

Yaşanan hiçbir kavganın temelinde kişinin etnik kökeni, konuştuğu dil kavganın ana unsuru olmamıştır. Hepsi de sosyal ilişkinin bir yerde tıkanmasıyla yaşanan kavgalar olmuştur.

Mesela geçtiğimiz yıl yaşanan bir olaydan örnek verip, Konya’da yaşanan katliamla ilgili olayın içeriğine geleceğim.

Geçtiğimiz yıl Ankara/Etimesgut’ta Barış Çakan isimli Kürt kökenli bir genç öldürülmüştü. HD(P)KK ve CHP sözcüleri ve bunların medya organları anında “Ankara’da ırkçı saldırı. Kürtçe müzik dinlerken öldürüldü.” şeklinde etnik fitne çıkarmaya yönelik yalan haberleri servis etmişlerdi.

Olayda müziği dinleyen başkasıydı, o yüksek sesle dinlenen müziğe karşı okunan ezana saygı gösterilmesi sebebiyle uyarıda bulunan ise öldürülen gencin arkadaşı. Kavga bu sebepten dolayı çıkmıştı.

Kavga sırasında öldürülen Barış Çakan’ın babası Nihat Çakan bu olayı şöyle anlatmıştı: Bunlar dışarıdayken, aracın içerisindeki 3 kişi müzik dinliyormuş, o esnada da ezan okunuyormuş. Oğlumun arkadaşı, ‘Ezan okunuyor şunun sesini biraz kısın, ezan bitsin’ diyor. Karşı taraf da diyor ki ‘Sen bana İslamiyet’i mi öğreteceksin?’ Kavga ediyorlar, arkadaşı kaçıyor, bizim çocuk ellerinde kalıyor. 3 kişi birden buna........

© Türkgün


Get it on Google Play