We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kandil ve Pensilvanya kokan ikili

49 75 30
01.07.2022

Ne diyor Dede Korkut: Kahpe içerden olunca kapı kilit tutmaz oğul. Kötüye acımak, iyiye zulümdür. Zalimleri affetmek mazlumlara zulmettir.

Bu yazının konusu da yine bu sözlerin içeriğine örnek olacaktır…

Biliyorsunuz Türk devleti eski Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlarından Sabri Uzun ve Hanefi Avcı’nın rütbelerinin sökülmesine karar verdi. Emniyet içinde nasıl bu hayati görevlere geldikleri muamma olan bu iki şahıs terörist Demirtaş’ın serbest bırakılmasını isteyerek ve Canan Kaftancıoğlu gibi polis şehit eden terör örgütleriyle aşna fişne olan birine destek çıkarak Türk devletine ve meslektaşlarına ihanet etmişlerdi.

Terörist Demirtaş Hendek-Çukur olaylarında PKK’lı teröristleri “Hendek kazanların ellerinden öpüyorum” şeklinde azmettirerek 793 asker ve polisimizin şehit olmasını sağlamış, PKK’lı bir katil iken onun avukatlığını yapmak da Sabri Uzun ve Hanefi Avcı gibi Emniyet camiasının yüzkaralarına düşmüştür.

Hiç mi şehit ve gazi polislerimizin aziz hatıralarından utanmadınız?

Hiç mi şehitlerimizin, gazilerimizin ailelerinin yüreğine hançer sapladığınızı düşünmediniz?

Bu soruları sormak bile zaman kaybı olmaktadır. Çünkü bu iki şahıs çoktan keçeyi suya atmıştır.

Sabri Uzun, “T.C. Anayasası’nın 90’ıncı maddesi gereğince Selahattin Demirtaş’ın yerel mahkeme tarafından tahliye edilmesini bekliyorum” diyerek, Hanefi Avcı "Vekiller her türlü siyasi dokunulmazlıklara sahiptirler, fiili olarak örgütler bağlantıları olmadığı sürece tutuklanmaları evrensel hukuka aykırıdır. Fikirlerden dolayı kimse sorumlu olmamalı. Türkiye bunlara fatura kesiyor" diyerek emniyet camiasına ihanet etmiştir.

Terörist Demirtaş “PKK’lıların cenaze törenine katılmayan HDP’li milletvekillerine soruşturma açtırırım” diyecek, “PKK’lı gençlerin ölüsüne de, dirisine de sahip çıkacağız” diyecek, Sabri Uzun ve Hanefi Avcı isimli müptezeller de şehit polis arkadaşlarının katili olan bir alçak teröriste........

© Türkgün


Get it on Google Play