We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İP, ya bugün ya yarın kopacak!

34 154 19
19.10.2020

İP’in son kongresinden sonra parti içindeki güç kavgaları partinin ayarını iyice bozdu. Koray Aydın merkezli olduğunu iddia edilen kavgalar neticesinde İP içindeki 15’e yakın milletvekili rahatsızlıklarını açıkça ifade ettiler. CHP ve yancılarının en büyük destekçisi olan Oda Tv isimli haber sitesi bile “15 milletvekili istifanın eşiğinde” başlıklı haber yapmak durumunda kaldı.

İP içinde “Aytun Çıray, Ümit Özdağ, Aylin Cesur, Ayhan Erel, Hayrettin Nuhoğlu, Feridun Bahşi, İsmail Koncuk, Adnan Sezgin” merkezli bir memnuniyetsizler hareketi başlamış durumdadır. Bunlar içinde basın üzerinden tepkilerini en çok gösteren Aytun Çıray ve İsmail Koncuk olmaktadır. MHP iken çar çar her şeye muhalefet yapan Ümit Özdağ ise İP içinde dışlandığı ve ötelendiği halde ne mecburiyeti varsa hala ekranlarda Meral Akşener’in ihanet politikalarını aklamaya çalışıyor.

İP’in bu son kongresinden sonra dikiş tutmayacağı ve sürekli problem üreteceği anlaşılmaktadır.

CHP’den İP’e geçen Aytun Çıray’ın iki gün süren Sözcü gazetesindeki Uğur Dündar ile yaptığı röportajdaki ifadeler aslında bu kavganın közü olacak boyuttadır.

Meral Akşener’in İP’in kurulma aşamasında Aytun Çıray’a “Sen kurucu olma. Başın belâya girebilir. Parti tutmazsa da siyasi hayatın biter. Tutarsa 4 ay sonraki kurultayda katılırsın” ifadesi siyasi macera arayan Meral Akşener portresini ortaya çıkarmıştır. “Tutmazsa” diye yola çıkan Meral Akşener kurdukları İP’i CHP ve HDP’ye bağlayarak tutundurma derdindedir. Siyasi barajı geçemeyen........

© Türkgün


Get it on Google Play