We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İmamoğlu'nun ataları kim?

63 296 20
24.09.2021

Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu’nun “Verilmeli” isimli şiirinin bir bölümünde “İnatla girmeyin soy sop faslına/Kurtsa kurt, itse it döner aslına” şeklinde dizeleri vardır. Ekrem İmamoğlu’nun Yunanistan gezisine dair Yunan medyasında çıkan haberlere, yorumlara bakınca bu şiir aklıma geldi. Bir soy-sop araştırması yahut bu manada bir takıntı adına bu yazıyı yazmıyorum. Fakat Yunan medyasının Ekrem İmamoğlu hakkında İstanbul seçim sonuçlarından bu yana yazdıklarına ve Ekrem İmamoğlu’nun onlara karşı suskunluğuna bakınca bir tuhaflık hissediyorum.

Ekrem İmamoğlu, İstanbul seçimlerini kazanınca Yunan medyası “İstanbul’u fetheden Yunanlı”, “Pontus kökenli bir Rum”, “Ayasofya’nın intikamı”, “İstanbul’un yeni başkanı bir Pontus” manşetleri atmıştı. Bu başlıklar bir hayli tartışılmıştı.

Bu elbette Yunan medyasının Yunan lobisini güçlü göstermek adına bir algı ve propaganda çabası olabilir.

Bu manşetlerden bağımsız söylüyorum, Ekrem İmamoğlu’nun Yunanistan ilişkisi gerçekten karşılıklı sevgiye dayanıyor. Birbirlerini hiç incitmiyorlar. Yunanistan eski başbakanları bile Ekrem İmamoğlu’nu ziyarete geliyor. Ekrem İmamoğlu,........

© Türkgün


Get it on Google Play