We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İhanete saplanmış muhalefet sorunu var!

42 173 22
22.09.2021

CHP günden güne ya büyük bir cinnet geçiriyor ya da “Türk milletine nasıl cinnet geçirtiriz?” hedefi için kullanışlı bir hainliği oynuyor. Elbette işgal edilmiş, ele geçirilmiş CHP özellikle son 7 yıldır her şeyi bilinçli yapıyor.

CHP’nin yaptığı ihanetler bir değil, iki değil ki “istemeden, yanlışlıkla oldu” diyeceğimiz bir savunma geliştirelim. CHP’nin alenen ortaya koyduğu ihanetlere artık günlük şahit oluyoruz. İhanetler karşısında CHP’de ne bir geri adım var, ne de iç bünyesinde herhangi bir huzursuzluk. Köşeye sıkıştıklarında “Biz Atatürk’ün kurduğu partiyiz” şişinmeleri olsa da, mevcut CHP Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak isteyenlerin güçlü motivasyon merkezi olmuştur. CHP ismini duyunca benim aklımda tek canlanan PKK-HDP-terörist Demirtaş oluyor. CHP denildiğinde beyninde aksi bir şey canlanan varsa kesinlikle şizofren ve tedavi olması gereken bir hastadır.

Kemal Kılıçdaroğlu da zaten toplumda şizofren sayısını artırmamak için elinden geldiğince CHP’yi HD(P) KK çizgisinde tutarak büyük gayret gösteriyor.

HDP son aylarda CHP karşısında elini güçlendirmek için sürekli “Yeni bir yol belirleyeceğiz” açıklaması yapıyordu. Bu tür sözler karşısında telaşlanan Kemal Kılıçdaroğlu hemen HDP’yi konumlandırma gayretine girdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK’nın kendini meşrulaştırmak için kullandığı “Kürt sorunu” ifadesini kullanarak, bu sözde sorunu HDP ile çözeceğini şu cümlelerle kamuoyuna duyurdu:

“Siyaset kurumunun 35-40 yıldır çözemediği bir Kürt sorunu var. Kürt sorununu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. Devlet dediğiniz kurum gayrimeşru bir organla muhatap olmaz. Meşru organ kimdir? HDP’yi meşru organ olarak görebiliriz. Halkın desteği var. Parlamentoya gelmiş, dolayısıyla parlamentonun içinde bulunuyor, görevini yapıyor. Bu sorun çözülecekse, meşru bir........

© Türkgün


Get it on Google Play