We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Heval Kemal'in hakaretlerini hatırladın mı Serok Ahmet?

34 132 0
11.06.2021

Türk siyasetinin mizah, ihanet, vefasızlık, nankörlük, dış politika beceriksizliği figürü olarak anılan ve bilinen Ahmet Davutoğlu namıdiğer “Serok Ahmet” bu özelliklerinin dozajını gün geçtikçe artırmaya devam ediyor.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, geçtiğimiz günlerde “Serok Ahmet’in” bir özelliğini daha hafızalara işaret etti. O özelliği de Dışişleri Bakanı, Başbakan ve AKP Genel Başkanı olarak koltuğuna oturtulan bu şahsın siyasi menfaat için mahrem, sır bilgileri, aralarında yaşananları “CHP’nin yolu açılsın ve kendimi CHP’ye iyi pazarlayayım” anlayışıyla satışa sunmasını şu şekilde tarif etmiştir:

“Ne var ki dubaracı yüzler siyasette çok faal ve çok fazladır.

Geçmişine sırt dönüp çıkarlarının peşine düşenlerin görünürlüğü artmıştır.

Devletin en üst makamlarında görev alanların mahremiyetlerine emanet olan konuları ulu orta konuşmaları, dün birlikte olduklarını bugün karalamaya çalışmaları münafıklık alametidir.

Türkiye’de başbakanlık yapmış bir şahsın, kendisiyle birlikte mezara gitmesi gereken sırları döküp saçması, bu devletin kimlerin elinde kaldığına bariz bir delildir.

Ketumiyet yoksa karakter yoktur.

Gizlemesini bilmeyenin yönetmesi mümkün değildir.

Serok Ahmet böyle biridir.

Gelecek Partisi’nin yöneticilerine tavsiyem şudur; bu serokun yanında sakın konuşmayın, aman ha sır verme gafletine düşmeyin, dil ile düğümlenenin diş ile çözülemeyeceğini aklınızdan çıkarmayın.”

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin bu tespitleri bana Hollywood filmlerinde suçüstü yakalanan suçlulara polisin hatırlattığı, “Konuşmak zorunda değilsin, susma hakkına sahipsin, unutma, söylediğin her söz mahkemede aleyhine delil olarak kullanılabilir” sözlerini hatırlattı.

Geleceği olmayan Gelecek Partisi’ndeki kişilerin konuşurken, yorum yaparken dikkatli olması lazımdır. Yarın bir gün Ahmet Davutoğlu başka mecralara aktığında onlarla arasında geçen diyalogları, yaşananları da siyaset pazarında açabilir. Yani Ahmet Davutoğlu ile konuşman, görüşmen yarın her cümlen aleyhinde delil olarak onun tarafından kullanılabilir…

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin yaptığı tespitler “Serok Ahmet’in” çok zoruna gitmiş olmalı ki, hemen karşı atağa geçip geçmişte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sayın Bahçeli’ye,........

© Türkgün


Get it on Google Play