We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

HD(P)KK sevdalısı Kuvayımilliyeci mi olur?

41 261 11
23.09.2021

Geçtiğimiz günlerde CHP’nin en itici tipleri olarak Özgür Özel’i, Engin Özkoç’u, Engin Altay’ı yazdığım yazımda nasıl olduysa siyasetin Şrek’i Faik Öztrak’ı atlamışım. Bu atlama adına okuyucularımdan özür dilesem yeridir. Çünkü böyle bir isim gerçekten unutulacak gibi değildir. O bakış, o duruş, o bile bile yalan söyleme hâli, konuşacağı yerde susmak, susacağı yerde konuşmak için zorlanması nasıl unutuldu gerçekten izahını kendime bile yapamıyorum. Neyse, o yine kendini bize hatırlatan pozunu sosyal medyadan yaptığı açıklamalarla verdi.

Siyasetin Şrek’i Faik Öztrak, MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’den darbe üstüne darbe yiyen partisi CHP’yi kurtarmak için yalanı-dolanı-komediyi birbirine karıştırarak sosyal medyadan cevap vermeye çalışmış…

Yaptığı açıklama içinde hele bir cümlesi var, inanın insanı güldürmekten öldürür. CHP terör örgütleri için sığınak, vatan hainleri için çatı olmuş “Genlerinde Kuvayımilliye ve Müdafaai Hukuk olan Cumhuriyet Halk Partisine verebilecekleri bir vatanperverlik dersi yoktur” cümlesini kuruyor. Sizce de trajikomik değil mi?

Bir gün önce Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı için “HDP ile Kürt sorununu çözebiliriz” açıklaması yapmış, bu da çıkmış hâlâ millete “Kuvayımilliye” masalları anlatıyor.

Daha diğer komedilerine geleceğiz. MHP Lideri Devlet Bahçeli “HDP’yi meşru organ görmek demek, PKK’yı muhatap almak demektir” dedi diye çıldıran siyasetin Şrek’i Faik Öztrak, bu sözde ne var?

Yalan mı, eksik mi, iftira mı?

HDP, “Sırtımızı PKK’ya dayadık” demiyor mu?

HDP, “Biz PKK’yı terörist olarak değil silahlı halk hareketi olarak görüyoruz” demiyor mu?

HDP, “Biz PKK’lı gençlerin ölüsüne-dirisine sahip çıkacağız” demiyor mu?

HDP, ‘’PKK bu toprakların insanlarından oluşuyor ve bizim seçmenlerimizin çocukları veya akrabaları dağa çıkmışlar ve PKK’yı kurmuşlar. ‘Allah aşkınıza bir annenin çocuğuyla, bir babanın oğluyla ilişkisi arasına biz nasıl mesafe koyabiliriz ki?” demiyor mu?

Yani HDP=PKK demektir. PKK=HDP demektir.

Siz de HD(P)KK ile iş tuttuğunuza göre bu sinir hâli nedir Öztrak?

Her manada HD(P)KK ile birlikteyken Sayın Bahçeli’nin hangi sözü yanlış yahut iftira?

Bir tane örnek verebilir misin?

Resmi ittifak ortağınız Meral Akşener........

© Türkgün


Get it on Google Play