We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

HD(P)KK pazarlığını güçlendirme peşinde!

25 122 0
15.07.2021

CHP’nin ana gövde, HDP ve İP’in yancı uzuv, Deva, Gelecek, Saadet ve Demokrat Parti’nin bu siyasi bedene vitamin olduğu ittifak cephesinde 2023 seçimlerine Cumhurbaşkanı adayı bulma konusunda büyük bir curcuna başladı.

Yerel seçimlerde çok net görüldü ki bu ittifak cephesinde HDP olmamış olsaydı, CHP ne İstanbul’u, ne Ankara’yı, ne Mersin’i, ne Adana’yı, ne Hatay’ı, ne Antalya’yı kazanamıyordu. Bu konuda en açık teşekkürü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu HDP’yi ziyaret ederek, terörist Demirtaş’a minnet sunarak ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de Bu zafer HDP’nin eseri ve başarısıdır” sözleriyle yapmıştır. Diğerleri de ima yoluyla, HDP’lilere belediyelerde alan açarak teşekkürünü etmiştir.

HDP’nin Eşbaşkanları ve tüm yöneticileri de CHP’ye yerel seçimlerde nasıl seçim kazandırdıklarını sürekli vurguladılar. HDP, “CHP ile ittifak yaptık, seçim kazandırdık” dediğinde HDP’ye cevap veremeyenler, nedense Cumhur İttifakı “CHP-HDP-İP ittifak yaptı” dediğinde anında inkâr ediyorlar.

Bu inkârlar artık HDP’yi rahatsız etmiş olmalı ki, pazarlığını güçlendirmek için HDP Eşbaşkanı Pervin Buldan geçtiğimiz günlerde Gaziantep’te terör destekçisi partisinin bir programında Biz kimseye mecbur değiliz, mahkûm da değiliz. Bu ülkede eğer demokrasinin gelişmesini, özgürlüklerin, adaletin, hakkın, hukukun gelişmesini istiyorsanız, o zaman HDP’yi ve Kürtleri esas almak zorundasınız. Öyle kolay bir lokma olarak görmeyin. Geçmişte özellikle son seçimlerde, İstanbul seçimlerinde Ankara, İzmir, Adana, Mersin, Antalya seçimlerinde desteklediğimiz demokratik güç birlikleri elbette önemliydi. Ancak bundan sonraki süreçlerde hiç kimse bizden aynı tavrı beklemesin, aynı tavrı göstermeyeceğimizi de herkes bilmelidir” açıklamasını yaptı.

Siyasi menfaat için PKK’nın partisiyle bile ittifak yapan Kemal-Meral ikilisi hadi........

© Türkgün


Get it on Google Play