We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

FETÖ siciline bakmadan FOX TV için şahitlik yapıyor

53 190 32
31.08.2021

“Anadolu’da bir kentte, Adliye Sarayının hemen karşısında bir kahve varmış. ‘Yalancı tanık’ arayan birisi bu kahveye gidip biriyle anlaşıp duruşmaya çıkarırmış. Adam girmiş kahveye, bakınırken biri sokulmuş hemen; ‘Yardımcı olabilir miyim? Nedir sorun?’ ‘Bir alacak davası’ demiş adam. ‘Hâlâ vermedi değil mi o namussuz herif paranızı?’ Adam biraz çekinerek ‘Para benden isteniyor, borçlu benim’ demiş. Hemen yetiştirmiş beriki: ‘Kaç kez vereceksiniz beyefendiciğim, kaç kez vereceksiniz?”

Bu fıkrayı niye mi anlattım?

Daha kendisinin Fethullah Gülen sevdasının hesabını verememiş İP milletvekili ve Yeniçağ gazetesi sahibi Ahmet Çelik’in FOX TV’yi ziyareti sonrası ortaya çıkan tartışmalara benim de katkım olsun düşüncesiyle yazdım. Ahmet Çelik’in yalancı şahitliği gerçekten trajikomiktir.Yeni Akit gazetesi, Ahmet Çelik’in FOX TV ziyaretini “Yeniçağ’ın sahibi ve İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, PKK destekçisi gazetelerden CHP’nin medya organlarına kadar tüm yandaş haber siteleri ve TV kanallarını ziyaret ediyor. ABD-FETÖ ilişkisi herkesin malumuyken, FOX’un üst düzey ismi de FETÖ’den tutukluyken, İYİ Parti’nin FETÖ’cülerle dolu olan kanalla neden samimiyeti ilerlettiği sorusu gündeme geldi” şeklinde haber yapmış… Ahmet Çelik bu habere “O gazete, Fox TV'ye FETÖ’cü demiş. Oha!” dedi. Bu cümleyi kuran Ahmet Çelik güler misin, ağlar mısın?

Kim mi Ahmet Çelik?

Bu konularda, bu dünyada en son yorum yapacak kişilerin başındadır.

Sahibi olduğu Yeniçağ gazetesinin 4 yazarını “Fethullah Gülen’i eleştirdi” diye kapının önüne koyan bir patrondur.

FETÖ’den firari olan Adnan Osman Güldaş, Yeniçağ gazetesinden çıkmayan ve âdeta aileden biri olmuştu. FETÖ’nün tertiplediği Türkçe olimpiyatları kafilesini Türkiye’ye ayak basar basmaz Zaman gazetesinden bile önce Yeniçağ gazetesine getiren Adnan Osman Güldaş isimli firari bu FETÖ’cüydü.

İş adamı Adnan Osman Güldaş isimli FETÖ’cünün 2012 yılında gerçekleşen MHP kongresinde aynı Yeniçağ gazetesi sahibi Ahmet Çelik gibi Koray Aydın’ı destekliyor ve onun sponsoru olduğu söyleniyordu.

Bu Adnan Osman Güldaş isimli FETÖ’cü, 1 Kasım 2015 seçimleri sonrası da aynı Yeniçağ gazetesi sahibi Ahmet Çelik gibi bu sefer de Meral Akşener’i desteklemişti.

Ahmet Çelik’in “Fethullah Gülen’i eleştirdi” diye Yeniçağ’dan uzaklaştırdığı yazarların o günlerdeki tepkilerini hatırlayınca aslında “Oha bu gazeteci FETÖ’cü imiş” diyeceksiniz.

Mesela, Yeniçağ yazarı Prof. Dr. Çetin Yetkin gazeteden ayrılış gerekçesini “Ne var ki, bu özgürlük, Fethullah Gülen hakkında yazdığım bir yazıya kadar sürdü. Anımsanacağı üzere, bu arada Fethullah Gülen, ta Amerika'dan işe karışarak, referandumda EVET oyu verilmesi gerektiğini açıkladı, hatta olanak olsa ‘mezardakiler’ de EVET demelidirler dedi. Onun gazetenin yayın çizgisine açıkça aykırı bu sözleri üzerine ben de onun bu davranışını eleştiren bir yazı kaleme olarak gazeteye........

© Türkgün


Get it on Google Play